קנדידה

האתר הישראלי לקנדידה

04-8623901

דניאלה שפי
מומחית לרפואה טבעית
ואבחון וטיפול בקנדידה

להזמנת תור לדניאלה

קנדידה והשמנה

עדכונים בנושא הקנדידה

הרשמו לקבלת עדכונים, מחקרים, סקרים, מאמרים וכל העדכונים שמגיעים אלינו מכל העולם בנושא הקנדידה ישירות לאי מייל שלכם

האם את/ה מטפל/ת מוסמכ/ת?

אפשר לסכם הכל במילה אחת: אוף!!!  רק הסתכלתי על הפיצה של החברה שהיא אוכלת בתיאבון רב וכמובן שהיא לא תשמין ממנה גם אם היא תאכל שתיים, ואני רק עם מבט אחד ומהריח כבר מתחילה להשמין. שבוע שלם עברתי עינויים עם ויתורים על הדברים האהובים עליי, אכלתי כמו ציפור והורדתי רק חצי קילו. תודה רבה באמת... בסוף שבוע הרשיתי לעצמי לאכול קצת יותר והחצי קילו חזר בגדול עם ריבית והצמדה. כל הזמן אני רוצה רק מתוקים ומאפים, זה אף פעם לא מספיק. זה סיפור חיי... וזה לא הכל. הבטן תמיד נפוחה והחברות הטובות לא מתביישות לשאול אותי האם אפשר להגיד מזל טוב. לפעמים אני מצליחה לחייך ולפעמים גם לא... תלוי בחברה... אני יודעת שהבעיה שלי היא לא הכמות של מה שאני אוכלת, אבל מה הבעיה באמת, במשך כל החיפושים לא הצלחתי לגלות.  מיותר להגיד שכבר נמאס לי מהמלחמה התמידית עם האוכל ועם המשקל, ועל התסכולים מול ארון הבגדים בכלל לא נדבר.

 

כשהכל נראה תקין ואין סיבה שמצדיקה את ההשמנה כדאי לחשוב על האפשרות שקיים זיהום פטרייתי במעיים.


איך אוכל לדעת האם ההשמנה שלי היא כתוצאה מהימצאות קנדידה?


זה אפשרי...

 

האם את/ה אוכל/ת כמויות סבירות של אוכל ועדיין משמינ/ה?

 

האם את/ה אוכל/ת מעט מהרגיל ובכל זאת לא מצליח/ה לרדת במשקל?

 

האם יש חיפוש מתמיד אחר מתוקים ומאפים?

 

האם יש לך רגעים של אושר כשהבטן שטוחה ובין רגע היא פתאום מתנפחת?

 

האם הייתה לך עלייה משמעותית במשקל תוך זמן קצר?

 

האם העליה במשקל החלה לאחר תקופה של נטילת אנטיביוטיקה?

 

האם את/ה כל הזמן עייפ/ה?

 

אם ענית על חלק מהשאלות בצורה חיובית כדאי לעשות אבחון לקנדידה. גם אם ענית על כל השאלות בחיוב, עדיין אין להסיק שמדובר בזיהום פטרייתי. יש סיבות שונות להשמנה שדורשות התייחסות טיפולית שונה, ולכן חשוב לבצע אבחון מתאים שיאשר או יפריך את החשד.

 

למה יש לצפות?

 

א' בת 34, הגיעה אליי עם משקל התחלתי של 127 קילו. אחרי אינספור דיאטות וכדורים שהיו אמורים לעזור לה להרזות. היא שמחה מאוד לשמוע שבדיקת המעבדה יצאה חיובית - היא סבלה מזיהום ברמה גבוהה מאוד. היה לה קשה להיגמל מהמתוק בהתחלה אבל תכשיר הומאופתי שנתתי לה עזר לה מהר מאוד להתרגל לתזונה אנטי פטרייתית. לא ראיתי אותה בערך שנה וגם לא שמעתי ממנה. הסתבר לי שהיא המשיכה עם הטיפול במשך אותה שנה שלמה. לאחר שנה היא נכנסה אליי לקליניקה ואמרתי לה "את מוכרת לי מאיזשהו מקום. היית כבר אצלי?" היא צחקה וענתה לי "כן, עם 46 קילו יותר ודרך אגב סוף סוף הצלחתי גם להיכנס להריון".

 

ד' בת 24, סבלה מנפיחות בזרועות, בבטן ובפנים. הגוף שלה איבד את הצורה הנשית. דיאטות לא עזרו. היא סיפרה לי על ימים שהיא כמעט הרעיבה את עצמה ללא תועלת. גם אצלה בבדיקת מעבדה נמצא זיהום פטרייתי ברמה גבוהה מאוד. ד' חזרה אליי לאחר רק שלושה חודשים עם 26 קילו פחות.

 

סיפורים כאלה יש הרבה והבשורה הטובה היא שההרזייה בזמן הטיפול האנטי פטרייתי היא תופעת לוואי. מרזים בין אם רוצים ובין אם לא רוצים. הגוף מתחיל להפטר מכל העודפים שהצטברו עקב הזיהום. הזיהום אינו מאפשר לגוף לעבד את המזון כראוי. התוצאה - עליה במשקל. כשהזיהום מטופל, ביחד עם הזיהום יורדים גם העודפים. ההפתעה היא שאוכלים ואוכלים טוב, ולא מעט בכלל, ומרזים!

 

 

 

 

  

       יש לכם שאלות על אבחון קנדידה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

 

   רוצים להזמין בדיקת צואה מעבדתית עכשיו?      אין לי שום שאלות אני רוצה להזמין את הבדיקה עכשיו