קנדידה

האתר הישראלי לקנדידה

04-8623901

המעבדה בבעלות פרטית, וממוקמת בבית חולים אלישע בחיפה

קנדידה בודקים רק במעבדה

להזמנת ערכה
מסחרי ומיידי או יסודי ומקצועי? קנדידה בודקים רק במעבדה

עקרונות טיפול בקנדידה

עדכונים בנושא הקנדידה

הרשמו לקבלת עדכונים, מחקרים, סקרים, מאמרים וכל העדכונים שמגיעים אלינו מכל העולם בנושא הקנדידה ישירות לאי מייל שלכם

האם את/ה מטפל/ת מוסמכ/ת?

 

על מנת להעניק טיפול מוצלח בקנדידה יש לפעול לפי העקרונות הבאים:

  • קודם כל צריך לדעת בוודאות האם אכן יש זיהום פטרייתי ובאיזו רמה, שכן קנדידה הינה מורכבת משחשבתם.
  • אבחון הגורם לזיהום הפטרייתי -  קיימת קבוצה מגוונת ורחבה של גורמים אפשריים לפטרייה כגון: אנטיביוטיקה, גלולות למניעת הריון, עישון, תרופות הורמונליות, סטרואידים, תזונה לקויה, מתח נפשי, חוסר באנזימי עיכול, סוכרת, חוסר איזון בפלורת המעיים, ירידה במערכת החיסונית, אלרגיה ועוד.
  • בניית טיפול בקנדידה- אין טיפול סטנדרטי כמו שאין בנאדם סטנדרטי. כמובן שאותה הדיאטה האנטי פטרייתית לא יכולה להתאים לאנשים היפוגליקמיים ולאנשים סכרתיים עם קנדידה, הדיאטה תהיה שונה לרזים ולשמנים, וגם לאלה שאוכלים בבית ולאלה שבלית ברירה אוכלים בחוץ, כמות הפעילות הגופנית גם תשפיע על התפריט. כדאי מאוד לבנות עבור המטופל טיפול שמתייחס למצב האינדיווידואלי שלו ומתאים למכלול חולשותיו, צרכיו, הרגליו ורגישויותיו. אם יש צורך כמובן גם חשוב מאוד להתייחס למצב הריגשי שלו. בקיצור: להתאים את השיטה למטופל ולא להיפך.
  • התאמת התרופות הטיבעיות - התרופות שמתאימות לדרגה X (זיהום ברמה נמוכה) לא יהיו מתאימות לדרגה XXXX (זיהום ברמה גבוהה מאוד). צריך להתאים את התרופות האנטי פטרייתיות לעוצמת הזיהום.
  • עקב המיקוטוקסינים (רעלנים שהפטריה מפרישה) הדה-טוקסיפיקציה (סילוק רעלים) משמעותי מאוד. כל נטורופת מנוסה ידע את השיטות המתאימות והאפקטיביות עבור המטופל שלו.
  • הטיפול עומד או נופל על שיקום פלורת המעיים. יש היום בארץ מבחר גדול של תכשירים יעילים ביותר (ג'ארו דופילוס של נוטרילייף, פרוביוטיק פמינה של אלטמן, מולטי ביליון דופילוס של סולגאר) והם חלק בילתי נפרד מהטיפול.
  • כמובן שצריך להתייחס למטופל בצורה שלמה. לא כל הסימפטומים הם תוצאה של זיהום פטרייתי ויש לטפל גם בהם בהתאם.

כלומר : טיפול בקנדידה מוצלח מבוסס על איבחון הוליסטי, תזונה אישית מותאמת,ותרופות טבעיות שמאפשרות לגוף להתגבר על הזיהום הפטרייתי.  זיהום פטרייתי יכול להיות מאוד רציני ושייך לידיים של מטפל מנוסה ומוסמך. לא כדאי לרכוש תכשירים ולהתחיל דיאטה בלי פיקוח מקצועי.


חשוב לדעת: אם הטיפול שניתן הוא טיפול מתאים, המטופל ירגיש טוב יותר כבר לאחר שבועיים וכעבור חודש יוכל לדעת בוודאות אם הטיפול הצליח. היה וכעבור שבועיים לא חל שיפור - סימן שהטיפול שניתן אינו מתאים.

 

חובה לשתות לפחות 8 כוסות מים גדולות או תה צמחים בלי סוכר ביום.

מי שלא "יכול לחיות" ללא קפה, ישתה לא יותר מכוס אחת ביום עם קצת חלב.

את מברשת השיניים יש להחליף פעם בחודש בזמן הטיפול (אם יש פטרת על הלשון).

לאחר שלושה חודשים יש לערוך בדיקה חוזרת על מנת לוודא את הצלחת הטיפול בקנדידה והרכבת הטיפול להמשך הדרך.

 

טיפול מוצלח בקנדידה.


הטיפול בקנדידה מתחיל כמו כל טיפול -  עם אבחון מדוייק. לעיתים, מחליטים המטפלים  לוותר על בדיקת מעבדה לאבחון   ולסמוך על הסימפטומים בלבד. כמעט מיותר לומר שגישה זו אינה מקצועית מכיוון שקיימות הפרעות רבות עם סימפטומים דומים.
בעבודתי נתקלתי במטופל כבן 39 , שקיבל טיפול בקנדידה למשך 3 חודשים.   לאחר 3 חודשים הוא רצה לדעת את מצבו בעקבות חוסר השיפור בסימפטומים. הוא הגיע למעבדה שלנו ועשה בדיקה קנדידה , להפתעתו -  התוצאה הייתה שלילית!

  
הוא שאל אותי – איך זה יכול להיות ? המטפל שלו היה בטוח שהוא סובל מקנדידה ולכן חשב שהבדיקה מיותרת.לאחר שהוא קיבל את תוצאות הבדיקה  הוא הגיע אלי עם התוצאה השלילית וביקש הסבר לכך . ערכנו  בירור יסודי – תשאול, בדיקה, אבחנה עם מכשיר ה- BICOM . מסתבר שאינו סבל מקנדידה , אלא נדבק בתולעים מילדיו שסובלים מכך לעיתים תכופות.


לו עשה בדיקה בתחילת הטיפול , היה נחסך לו הרבה זמן, מאמץ, וכסף.


מקרה נוסף שהגיע אלי לקליניקה: מטופל כבן 40 + עם הפרעות קשות במערכת עיכול – גאזים, כאבי בטן , נפיחות, שלשולים  ובנוסף הוא  סבל מעייפות וחוסר ריכוז קשה בעבודה  . לאחר 1/2 שנה של טיפול בקנדידה  ע"י 3 מרפאים שונים חל שיפור קל ( אך לא מספק למאמץ שלו ) ולכן החליט לפנות על דעת עצמו למעבדה שלנו ולבצע בדיקה ואבחון יסודי. הוא היה בהלם לגלות שהבדיקה הראתה דרגה 4 . דרגה 4 = זיהום פטרייתי במעיים בדרגה הגבוהה ביותר.  מיותר לומר שהיה לו תסכול וכעס גדול:  " איך זה הגיוני??  כבר חצי שנה אני עושה טיפול בקנדידה, הוצאתי הרבה כסף, אוכל לפי תכנית מדויקת ושום דבר לא עוזר...? "
מהר מאוד עלינו על הטעות – הטיפול לא נבנה על אבחון מדויק, אלא על השערה בלבד , בעקבות הסימפטומים.


הפעם ההשערה היתה נכונה , אך גם פה המטפלים התחילו טיפול בקנדידה מבלי לדעת מהי רמת הזיהום.  הטיפול שקיבל התאים להמצאות חלשה מאוד של הפטרייה, ולכן  לא היה אפקטיבי.  
אם המטפל היה מבצע בדיקה , הוא היה מגלה שמדובר בזיהום חזק – דרגה 4 , זיהום המצריך התערבות טיפולית הרבה יותר עצמתית.
מסקנה והמלצה חמה :לא מתחילים טיפול בקנדידה ללא אבחון מדוייק במעבדה!!

המפתח לטיפול מוצלח בקנדידה :


על מנת לבנות טיפול נכון ויעיל בקנדידה, צריך לדעת את רמת הזיהום ואת סוג הפטריה ומה מאפשר לה מלכתחילה להתרבות.  ז"א לגלות את הגורם לשגשוגה. לא קל להיפטר מהפטריות. הטיפול בחולי קנדידה שייך לידיים מנוסות ומקצועיות. מדובר בזיהום וכל זיהום מביא איתו תופעות שונות מאדם לאדם. כמובן, אין טיפול סטנדרטי, לא לכולם יש את אותם תסמינים ולא לכולם מתאימה אותה הגישה.. לא הקנדידה צריכה את הטיפול, אלא אותו אדם הסובל ממנה .
המטרה שלנו היא לא רק להכריז מלחמה כנגד הפטרייה , אלא להגיע למצב של ריפוי . ריפוי מתרחש כשהתזונה מותאמת לצרכי הגוף .   תזונה שעוצרת את צמיחתה של הפטרייה, ומשקמת את בריאות המעיים, וכמובן חשוב שתהיה טעימה.
בוא נשבור פה מיתוס – טיפול בקנדידה יכול להיות טעים!   כמובן צריך להשקיע קצת זמן, ויצירתיות. אך כדאי להשקיע זאת בבריאות שלנו, ולא במחלות .

 

הגורמים הנפוצים להתרבות הקנדידה הם :
תזונה לקויה , תרופות – אנטיביוטיקה, סטרואידים, הורמונים  , מתח נפשי לאורך זמן , וחשיפה ממושכת לרעלנים שונים ( סביבתיים, תזונה, זיהומים..)

פתרונות יצירתיים לדוגמא :
הכנת סושי בייתי עם אורז עגול מלא , תיבלון: לימון, מלח, טיפה סויה ללא חיטה ושמרים , וטיפה חומץ תפוחים  + מקלות של ירקות, אבוקדו, סלמון/ טונה ,חביתה , אצות וכו..
פיתה מקמח כוסמין : מים , מלח ותבלינים לפי טעם: אורגנו, זעתר, גרעיני חמניות... הכינו בצק        ( ללא שמרים כמובן) , והכינו מהבצק כדורים קטנים .את הכדורים שטחו עם מארוך עד שמתקבלת פיתה קטנה .את התנור חממו ל 200 מעלות ( פחות או יותר) , הניחו את התבנית קרוב יחסית לחלק העליון של התנור ( קרוב לגריל) , כוונו את התנור כך שמכוון לגריל, למשך 2-3 דק כל צד.  אם אין תנור וגריל , ניתן לשים במחבת ללא שמן ( טפלון) , עם מכסה . 2-3 דק כל צד.
עוגיות טעימות – קמח כוסמין ,  שמן קוקוס , ביצים ( להקציף את החלבון)  , אגוזי מלך , קינמון , תמצית וניל , תפוח עץ ירוק חתוך לקוביות , ניתן להוסיף כפית אבקת אפייה.
את כל החומרים לערבב יחד ולהכי בצק , ממנו נכין עוגיות, ונכניס לתנור אפייה.


אני סובלת מקנדידה , איזו תרופה מתאימה לי ?
על מנת לדעת איזו תרופה אנטי פטרייתית מתאימה למצב הספציפי שלך , חשוב לדעת מהי רמת הפטרייה , והאם מדובר בקנדידה מסוג גלברטה או קנדידה מסוג אחר! הטיפול בקנדידה בדרגה 1 ( המצאות חלשה של הקנדידה) לא יהיה אותו הטיפול כמו  בדרגה 4 ( המצאות מאסיבית של הקנדידה)
לצערינו , למטפלים רבים אין את המודעות לכך , ובלי אבחנה מדוייקתהם נותנים את אותו הטיפול לכל אדם שנדמה להם , כי סובל מקנדידה, מבלי להתחשב ברמתה.


לסיכום :
לא קל לאבחן ולטפל בקנדידה , ולא כל אחד שלמד שיטות טיפול טבעיות יודע להתמודד גם עם זיהום פטרייתי.   קצת ידע מהאינטרנט  ואינפורמציה מחברות תרופות שונות , המעוניינות למכור תרופות  אנטי פטריתית –  זה נטח לא מספיק בשביל טיפול מקצועי ויעיל. לא קל להיפטר מהפטריות. ולכן הטיפול בחולי קנדידה שייך לידיים מנוסות עם הכשרה מקצועית  ועם הרבה נסיון.
שתהיה רפואה שלמה.
דניאלה שפי    04-8672893

 

 

למידע על הכשרה מקצועית למטפלים בקנדידה

אל תהסס/י - לחץ/י כאן להזמנה מיידית של ערכת בדיקת קנדידה אישית בדואר   

קנדידה https://1818.co.il/