קנדידה

האתר הישראלי לקנדידה

04-8623901

דניאלה שפי
מומחית לרפואה טבעית
ואבחון וטיפול בקנדידה

להזמנת תור לדניאלה

דניאלה שפי נטורפתית - מטפלת קנדידה

עדכונים בנושא הקנדידה

הרשמו לקבלת עדכונים, מחקרים, סקרים, מאמרים וכל העדכונים שמגיעים אלינו מכל העולם בנושא הקנדידה ישירות לאי מייל שלכם

האם את/ה מטפל/ת מוסמכ/ת?

 

האמא של הקנדידה

 

אחת המרפאות גילתה לי שבחוגי המרפאים אני נקראת "האמא של הקנדידה". לאחר מספר שנים בהן טיפלתי בארץ, ניתקלתי בתופעה שלא ידעתי להסביר. אצל מטופלים מסוימים לא חשוב מה שעשינו, הטיפול פשוט לא עבד. הגעתי למסקנה שלכולם יש משהו משותף שמונע את הריפוי. עם הנטיות שלי ליסודיות ולפרפקציוניזם התעקשתי לגלות מה עומד מאחורי החסימה. עיינתי בספרות הגרמנית לרפואה ושם דובר על תופעה שאז בארץ עדיין לא הייתה מוכרת - זיהום פטרייתי בשם קנדידה. בדקתי גם בספרות הכי מתקדמת מארה"ב וגם שם דובר על אותו הזיהום. הבעיה שמנעה את הריפוי אצל אותם המטופלים פתאום נראתה ברורה. התחלתי לשלוח אותם לבדיקות בקופות החולים אבל כולם חזרו אליי ואמרו לי את אותו הדבר: "הרופא שלי לא יודע על מה אני מדבר". מהר מאוד הבנתי שאין שום דרך לאבחן קנדידה במעיים פה בארץ, והחלטתי מחוסר ברירה להתעלם מהתופעה הזאת הנקראת קנדידה. משמיים החליטו אחרת כי לא רק שלא הפסיקו להגיע אליי מטופלים שנראה שסבלו מזיהום פטרייתי אלא הגיעו הרבה יותר. אי אפשר היה להתעלם.


מה עושים???


חיפשתי את המקום המקצועי ביותר לאבחון וטיפול של קנדידה בגרמניה ומצאתי אותו: מכון Duo-mentop. במכון יש מעבדה שערכה בדיקות שונות שנשלחו אליה מרופאים קונבנציונלים. ההתמחות המיוחדת של המעבדה הייתה מיקולוגיה (תחום זיהומי הפטריות). יצרנו קשר, ובעלי המעבדה שמחו על ההתעניינות שלנו והזמינו אותנו להשתלמות. שם למדנו מ-א' עד ת' על הקנדידה.  הרגשתי כאילו פתחתי תיבת פנדורה. הבנתי מהר מאוד שמדובר פה בהחלט על מגיפה שקטה שמתפשטת בכל העולם המערבי וגורמת לאינספור סימפטומים שכמעט אף אחד לא משייך אותם לאותה הפטריה.  ראיתי סטטיסטיקות, מחקרים ומאמרים של מיקולוגים בעלי שם בינלאומי. אחד מבעלי המעבדה, ד"ר קולמן, פרסם ספר מקצועי והרבה מאמרים שהתפרסמו בעולם המיקולוגי. נדהמתי לשמוע שעפ"י סטטיסטיקה רישמית בגרמניה סובלים 25% מהאוכלוסיה מזיהום פטרייתי. סה"כ 20 מיליון איש. אחרי שלמדתי והבנתי איך נדבקים בזיהום הפטרייתי, כבר לא נדהמתי, זה היה ברור. הבנתי שלא רק המטופלים שלי בארץ סובלים מקנדידה אלא חלק גדול מהאוכלוסיה בעולם המערבי.


הזמנו  את ד"ר קולמן לארץ וערכנו את הסמינר הראשון לאבחון ולטיפול בקנדידה כאשר חברת "סולגאר" נתנה לאירוע חסות.  מאז ערכנו אינספור ימי השתלמות מקצועיים והכשרנו מאות מטפלים ורופאים קונבנציונלים לאבחון ולטיפול בקנדידה. מיותר לציין שבתור חלוצים בתחום ספגנו את כל ההתנגדות הראשונית והביקורות שהתעוררו בעקבות עבודתנו. אחרי עבודה קשה של שנים, היום כבר הקנדידה הפכה להיות מושג מוכר. 

 

במשך כל שנות עבודתי מאות מטופלים מרחבי הארץ פנו אלי לעזרה כאשר הבדיקות שלהם בקופות החולים יצאו תקינות וללא ממצאים, החל מבדיקות שגרתיות ועד בדיקות פולשניות קשות כגון גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה, ולכן מקור בעייתם נשאר בלתי מאובחן וכמובן גם לא מטופל.

לאחר האבחון הנכון והטיפול המתאים באמצעים פשוטים יחסית החלו המטופלים פתאום לרזות, הם קיבלו כוח ואנרגיות מחודשות, בעיות עיכול כרוניות נעלמו, נשים עם בעיות פוריות נכנסו להריון, בעיות עור נרפאו, הפרעות בקצב הלב פסקו, תינוקות החלו לעכל את המזון, בחורות הפסיקו להקיא, ילדים "היפראקטיביים" נרגעו, דלקות והפרשות כרוניות בנרתיק נעלמו ועוד ועוד.

אם מישהו היה מספר לי את זה אני מודה שאולי היה קשה לי להאמין לכל זה, אבל אלו עובדות שקשה להתווכח איתן.

 

האם לכולם יש קנדידה? בודאי שלא. האם כל אחד שסובל מסימפטומים לא מאובחנים כדאי לו לפנות למטפל מוסמך לקנדידה? בודאי שכן.

 

מקופירייטרית בחברת פרסום למטפלת ברפואה טיבעית

 

התחלתי את דרכי ברפואה הטבעית לפני כ-23 שנה בגרמניה. הכל התחיל עם התפרצות מחלת עור קשה אצל הבת הקטנה שלי. אף רופא לא ידע לאבחן או לרפא אותה. אחרי שנה של חיפוש וסבל שלה וגם שלי, הגענו לרופא מומחה בקליניקה של אוניברסיטה נחשבת במקום מגורינו. אני ובתי בת ה-5 ישבנו אצלו בחדר וחיכינו לשמוע את האבחנה שלו. הוא אמר לנו שבתי סובלת מאלרגיה נדירה לקור שגורמת להתנפחות העור החיצוני אבל גם להתנפחות הריריות הפנימיות כמו בגרון, בריאות וכו'. הוא הוסיף ואמר: "אם עוד פעם אחת היא תאכל גלידה, היא יכולה למות". הבת שלי נבהלה מאוד ושאלה אותי בבהלה "אמא, אני חייבת למות?" הרגעתי אותה וביקשתי ממה רגע לצאת מהחדר. שאלתי אותו, עם לא מעט כעס, איך הוא אומר דבר כזה מבהיל ליד ילדה קטנה. הוא ענה לי שזה עניינו בלבד איך ומה הוא אומר והקטנה תישאר אצלו בקליניקה ומיד תקבל אנטיביוטיקה למשך השבוע הקרוב ישירות לוריד. הסתכלתי עליו ואמרתי לו "אתה הבנאדם האחרון שהייתי נותנת לו את הבת שלי לטיפול" ויצאתי מהחדר.

 

מה עושים עכשיו? בזמנו עבדתי בחברת פרסום ועוד הייתי ללא רקע וידע ברפואה. למרות שהיה לי ועדיין יש לי כבוד בשביל האפשרויות המדהימות של הרפואה הקונבנציונלית, היה לי ברור שהטיפול הקונבנציונלי הוא לא התשובה הנכונה לבעיה של בתי ולכן ירד מהפרק. אז בלית ברירה, התחלתי להתבונן ולשאול את עצמי איך זה יכול להיות שבנאדם שהוא חלק מהטבע אלרגי לקור? זה לא הסתדר לי. עשיתי חשבון נפש. גיליתי שהקטנה שלי הייתה זקוקה להרבה יותר חום ממה שבאמת נתתי לה והחלטתי לתקן. קראתי לה ואמרתי לה "את שמעת מה שהרופא אמר? את אלרגית לקור. מעכשיו כל פעם שאת מרגישה שקר לך, תבואי אליי ואני יחבק אותך עד שיהיה לך חם". באותו רגע ראיתי חיוך ענק על ילדה קטנה. היא לקחה את ההצעה מאוד ברצינות וכבר לאחר שיחתנו היא הגיעה כמעט כל עשר דקות ואמרה לי "אמא, אמא, קר לי". לקחתי את כל הזמן בעולם וחיבקתי אותה עד שהיא בעצמה אמרה לי שמספיק. כמעט מיד המחלה נעלמה ועד היום לא חזרה.

 

החוויה הזאת נתנה לי המון חומר למחשבה ופתחה לי את הדרך לגישה שונה בענייני רפואה. התחלתי להתעניין ברפואה טיבעית וחיפשתי את המורים הכי טובים. בדקתי את הרקע שלהם, את התפישה שלהם, את האמינות שלהם, את הידע והניסיון ורק אחרי שהשתכנעתי שזה מורה רציני שאפשר לסמוך עליו ובאמת ללמוד ממנו, הסכמתי להיות התלמידה שלו. וכך עד היום. לשימחתי אני דוברת גם גרמנית ואנגלית דבר שמאפשר לי לקרוא ספרות מקצועית מכל העולם וללמוד מהטובים ביותר. עליתי לארץ יחד עם בעלי ופתחנו את הקליניקה לרפואה טבעית ואת ביה"ס לרפואה טבעית - "רפואה שלמה". גם בו בחרנו את המרצים הכי טובים בארץ, כל אחד בתחומו.  

 

 

כך אני מאבחנת קנדידה בBICOM שלי-לצפיה בסרטון

 

 

ארגז הכלים שלנו לריפוי


התחלתי את דרכי עם פרחי באך בגרמניה. פרחי באך הם אחד מהאמצעים האהובים עליי לטיפול בבעיות רגשיות. אחרי עבודה מעל 30 שנה עם פרחי הבאך אני עדיין נדהמת כל פעם מחדש מהיכולת שלהם באמת לרפא. ראיתי אנשים נרפאים מחרדות, דיכאונות, בלבול, משברים קשים, ילדים הפסיקו להרטיב, ליקויי למידה השתפרו, בחורות יצאו מאנורקסיה, גירושים נמנעו ועוד הרבה שינויים לטובה שזכיתי לראות. פרחי הבאך הם כמו אורות קטנים שמאירים את החושך הפנימי שכולנו לפעמים הולכים בו לאיבוד. גם התלמידים שלי עובדים בהצלחה רבה עם תמציות הפרחים ומדווחים לי בשמחה ובגאווה על טיפולים מוצלחים. כמובן שלמדתי ועדיין לומדת לעומק על התחומים שאני מתעסקת בהם. הטיפול עם פרחי הבאך דורש ידע יסודי, לא רק על הפרחים אלא גם על מבנה הנפש, כוחות הנפש, סיבוכים בנפש, ידע בחינוך, שלום בית וכו'. את הידע והניסיון של העבודה עם פרחי הבאך העברתי בעבר במכללת הגליל המערבי בעכו, יד נתן, שלוחה של אוניסרסיטת בר אילן, בקורס פרחי באך למרפאים ומטפלים.

 

לדעת לרפא דרך התזונה זה אחד מהכלים הבסיסיים שאי אפשר לוותר עליהם. כמובן שלמדתי לא רק את העקרונות של תזונה נכונה אלא גם הרבה שיטות שאני מתאימה לצרכים האישיים של אותו המטופל.  הרבה אנשים מפחדים משינוי תזונתי כי עולות להם אסוציאציות כמו ספירת קלוריות או רעב ומוגבלות. ההפך הוא האמת. תזונה נכונה צריכה להיות המקור של כוח ובריאות בנפש ובגוף. לפעמים אנחנו משתכנעיםו לאכול משהו שהוא ההפך מבריאות, אבל את הגוף אי אפשר לרמות. הגוף נשאר נאמן לחוקים הנצחיים שלו והוא מבדיל בין טוב לרע, גם אם אנחנו מנסים להתעלם מזה ובוחרים את מה שאנחנו אוכלים לפי טעם וריח בלבד. חומרי הגלם העיקריים של הגוף היו ותמיד יהיו המאכלים שאנחנו אוכלים. בריאות הגוף תלויה באופן ישיר בתזונה, ולכן אין ריפוי אמיתי שלא מתייחס להרגלי האכילה.

 

בצמחי מרפא אני רואה בהחלט מתנה משמיים. מטופלת פעם אמרה לי: "אני אוהבת את צמחי המרפא כי דרכם אני יכולה לרפא את עצמי בלי להרוס לי את הבריאות". לכל צמח יש השפעה אחרת בגוף. אחד משמיד חיידקים, אחר גורם להפרשת מיצי מרה, השלישי מרפא דלקות. בהתאם להשפעה שאנחנו רוצים להגיע אליה בטיפול, אני בוחרת את הצמחים המתאימים ומשלבת אותם ביחד בתוך פורמולות.

אני רוצה לראות את התוספים המנצחים שלך דניאלה

 

אחד מהכלים האהובים ביותר עליי זה מכשיר הביקום.אין ספק שטיפול טוב תלוי באבחון הנכון. האבחון הוא המפתח לכל השלבים הבאים.  הביקום הוא מכשיר תדרים משוכלל מגרמניה שמשתמשים בו לא רק נטורופתים אלא גם רופאים קונבנציונלים (בגרמניה). בעזרת המכשיר ניתן להיכנס לתוך הרשת האנרגטית של גוף האדם ולראות איזה איבר או איזו מערכת לא מתפקדים כראוי, ומה הגורם לחוסר האיזון: דלקת, אלרגיה, וירוס, חיידק, טפיל, נזק מחיסונים, הצטברות של מתכות כבדות, אבנים, גידולים ועוד. כמובן שאני מפנה לבדיקות יותר מעמיקות ברגע שמתעורר חשד בעקבות הבדיקה עם הביקום. בקופות החולים כבר מכירים אותי, כשמטופלים שלי באים לבדוק האם יש באמת אבנים בכיס המרה, ובדר"כ מוצאים אותן. אצל שלושה מטופלים שלי לאחר שנשלחו לבדיקות נוספות בעקבות האבחון בביקום, התגלה סרטן. אצל אחד מהם גילו גידול בשלב מאוד מתקדם וכבר לאחר שלושה ימים הוצא הגידול בניתוח שהציל את חייו. הרופא שלו נדהם איך המטופל ידע לדרוש בדיקה מכיוון שלא היו סימנים לגידול והמטופל לא הרגיש אותו. העבודה עם הביקום דורשת נאמנות וניסיון ואחרי 28 שנים שאני כבר מאבחנת ומטפלת עם המכשיר, אני לא יכולה לחשוב על כלי יותר יעיל ומדויק לאבחון.

 

לא הסתפקתי רק בביקום לטובת האבחון בקליניקה ולמדתי בנוסף גם אירידיולוגיה (אבחון בקשתית העין). בקשתית העין ניתן לראות מפה של כל הגוף שמשקפת את הנטיות הגנטיות של המטופל ואת המסלול שאותו עשתה, עושה ותעשה כל מחלה אם לא נשנה את המסלול. האירידיולוגיה מאפשרת לי לאבחן במבט אחד לתוך העין האם הבעיה היא פסיכוסומטית (על רקע נפשי) או האם הגורם להפרעות מגיע מכיוון אחר. האבחון דרך העין מרתק ביותר, וזה מדהים לראות איך הגוף בעצמו מגלה לנו מה קורה איתו אם רק נלמד לקרוא את הסימנים נכון.  

 

בשביל להשלים את התמונה, אני כמובן נעזרת גם בבדיקות דם. גם כאן ניתן לגלות התחלה של חוסר איזון או הפרעה כלשהי ולא צריך לחכות עד שהמצב יחמיר. ניתוח בדיקות הדם הוא עבודה של בלשים וצריך לפרש ולחבר את כל הנתונים כדי להגיע למסקנות נכונות.

 

ההומאופתיה התחילה לפני 250 שנה, וכמו מעיין המתגבר ומתפשט, היא תופסת מעמד חשוב ביותר ברפואה הטיבעית. לכל הספקנים, רופאה קונבנציונלית מאירופה ערכה מחקר בשביל להוכיח שההומיאופתיה לא עובדת. אבל המחקר המדעי הוכיח בדיוק את ההפך והיא קיבלה עבור העבודה שלה פרס. בעבודה עם ההומיאופתיה קשה לי לפעמים לא לדבר על קסם. התוצאה היא לפעמים כל כך מהירה וכל כך מרשימה שלא רק המטופל המום אלא גם אני.יש נטייה לקשר את הרפואה הטבעית למשהו מיסטי ולא מוגדר. שמעתי אנשים שאומרים: "אנחנו לא מאמינים בזה". גם אני לא "מאמינה" בזה. אני מבינה בזה. מאחורי הרפואה הטבעית יש אלפי שנים של ניסיון ועובדות שקיבלו הוכחות מדעיות באינספור מחקרים. אין כאן הוקוס פוקוס, להיפך. נטורופת טוב הוא רופא טבעי לכל דבר. מחובתו ללמוד שנים רבות כי הידע על גוף ועל הנפש הוא אינסופי. 

 

 

יש שאלות?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

 

רוצים להזמין עכשיו?
לחצו על הקישור ותגיעו לדף ההזמנה

 

 

 

ניתן ליצור קשר עם דניאלה בכתובת 1818marpea@gmail.com או דרך צרו קשר באתר, חזרה לדף ראשי קנדידה.

 

מיהו רופא העתיד?

כתבות של דניאלה שפי

הרצאות של דניאלה לקהל הרחב

 

 

  

       יש לכם שאלות על אבחון קנדידה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

 

   רוצים להזמין בדיקת צואה מעבדתית עכשיו?      אין לי שום שאלות אני רוצה להזמין את הבדיקה עכשיו