קנדידה

האתר הישראלי לקנדידה

04-8623901

המעבדה בבעלות פרטית, וממוקמת בבית חולים אלישע בחיפה

קנדידה בודקים רק במעבדה

להזמנת ערכה
מסחרי ומיידי או יסודי ומקצועי? קנדידה בודקים רק במעבדה

קנדידה ומידע למטפלים

עדכונים בנושא הקנדידה

הרשמו לקבלת עדכונים, מחקרים, סקרים, מאמרים וכל העדכונים שמגיעים אלינו מכל העולם בנושא הקנדידה ישירות לאי מייל שלכם

האם את/ה מטפל/ת מוסמכ/ת?

 

מטפלי קנדידה יקרים,

 

מאות מטפלים ברחבי הארץ בקשר איתנו ויודעים שיש אוזן קשבת כשמתעוררות שאלות לגבי איך לגשת נכון למקרים מורכבים במרפאה שלהם. יש מספר נקודות שכדאי לשים עליהן את הדגש בטיפול בקנדידה. בהמשך העמוד תוכלו גם למצוא שאלות נפוצות של מטפלים שפנו אלינו. כמובן שבכל שאלה אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר טלפוני (04-8623901) או דרך האתר.

 

 

חשוב לזכור שאין לאבחן קנדידה על סמך הסימנים בלבד. לא כל מה שנראה כתולדה של קנדידה אכן מעיד על זיהום פטרייתי. פנו אלינו מטופלים ממטפלים שעשו להם אבחון על סמך סימפטומים בלבד, ונתנו להם טיפול אנטי פטרייתי. לאחר 3 חודשים ללא שינוי במצבם, והרבה תסכול המטופלים עשו על דעת עצמם בדיקת צואה לקנדידה והסתבר שהם לא סבלו מפטרייה. מיותר לציין את הרגשתם לאחר שנודע להם שפשוט קיבלו טיפול לא נכון והפסידו זמן וכסף. פנו אלינו מטופלים באמצע הטיפול בשביל לדעת כמה הטיפול יעיל אך מכיוון שלא עשו בדיקה לפני תחילת הטיפול, לא ידעו באיזו רמת זיהום התחילו ולכן לא יכולנו לקבוע האם הטיפול אכן היה יעיל.

 

אחד מהפרמטרים להצלחת הטיפול יהיה בדיקה חוזרת שמעידה על יעילות הטיפול. אם לא תתבצע בדיקה לפני תחילת הטיפול, לא תוכלו לדעת האם יש שיפור במצב או החמרה. שיפור הסימפטומים לא נותן מדד מוחלט על רמת הפטרייה. לפעמים המצב משתפר עקב הורדת רמת הרעלנים הנוצרים מהפטרייה בגוף, אבל הפטרייה עצמה שורדת. ראינו מקרים בהם מצב המטופל השתפר בצורה משמעותית, אך לאחר הפסקת הטיפול הכל חזר. הסיבה לזה הייתה שהפסיקו את הטיפול מוקדם מדי כי חשבו שכבר אין פטריות ושזה מיותר לעשות בדיקה חוזרת. אם היו עושים בדיקה היו רואים שיש עוד הימצאות של הפטריה במעיים והיו ממשיכים עם הטיפול עד לקבלת תוצאה שלילית.

 

המחשבה על החיסכון בכסף למטופלים היא נכונה ומבורכת, אבל צריך לשקול מה דרוש להצלחת הטיפול. הבסיס לטיפול מוצלח תמיד יישאר אבחון נכון ומדויק.

 

 


חשיבות האבחון המעבדתי לטיפול מוצלח בקנדידה

 

למה אף אחד לא חשב על זה קודם?! זו היתה טענתם של מטופלים רבים שעברו סדרה ארוכה של בדיקות, שחלקן פולשניות (כגון: גסטרוסקופיה וקולונוסקופיה), ללא ממצאים. אך לאחר שנודע להם על נושא הקנדידה היוותה הבדיקה המעבדתית פריצת דרך עבורם אחרי שנים של סבל ואי וודאות.

טיפול יעיל בקנדידה מבוסס בראש ובראשונה על אבחון נכון.

היום, בדיקת קנדידה מעבדתית מהווה חלק בלתי נפרד מהאבחון הסטנדרטי של כל מרפאה הוליסטית מתקדמת. כל שיטת אבחון אחרת, כגון: אירידיולוגיה, קינסיולוגיה, תשאול, ביו-רזוננס, מחשבי אבחון על פי תדרים וכדומה, הן שיטות טובות היכולות להצביע על חשד לקנדידה, אך כמו בכל חשד כזה או אחר למחלה כזו או אחרת, יש לאמת את החשד בבדיקה מעבדתית מקצועית ומכוונת, השוללת או מוכיחה בוודאות האם מאחורי תלונות המטופל מסתתר באמת זיהום פטרייתי ובאיזו רמה.

 

 

מעבדתנו מאפשרת לכם המרפאים בדיקה זמינה, אמינה ומדויקת עבור המטופלים שלכם.

לפי בקשתכם יישלחו אליכם, ללא תשלום, ערכות בדיקה (כולל טופס הוראות ורישום פרטים), אותן תעבירו למטופלים לגביהם התעורר חשד לזיהום פטרייתי. יש לציין בטופס את מספר הערכות והמשטחים אותם אתם מעוניינים להזמין. המטופלים ישלחו אלינו בדואר רגיל את הערכה ובה החומר שנועד לבדיקה והתוצאה תישלח בחזרה אליכם המטפלים להמשך הטיפול.

 
שאלות נפוצות של מטפלים

 

 

האם הפטריות הן חלק טיבעי מפלורת המעיים?

לכל בנאדם יש את היכולת לסבול כמות מסויימת של פטריות במעיים ללא סימפטומים. הכמות הזאת משתנה מאדם לאדם ותלויה במצב האינדיווידואלי של הגוף. הפטריות לא שייכות לפלורת המעיים. פטריות פתוגניות לא שייכות לפלורת המעיים הטיבעית גם לא בכמות קטנה. על פי סטטיסטיקה שפירסמנו בכנס המיקרוביולוגיה בשנת 2002, אצל 26% מהנבדקים במעבדה שלנו התוצאה יצאה שלילית. גם אחרי טיפול מוצלח התוצאה היא שלילית.

 

האם כל אישה שיש לה קנדידה במעיים, תהיה לה פטריה גם בנרתיק?

לא. הסימפטומים שמתעוררים עקב זיהום פטרייתי הם שונים ממקרה למקרה. הדבר אינו מחייב שלכולם יהיו את אותם הסימפטומים. כדי שלאישה תהיה פטרייה בנרתיק היא צריכה שיהיו לה תנאים שמאפשרים זיהום פטרייתי כמו למשל פגיעה ברמת החומציות בנרתיק. אישה עם רמת PH תקינה בנרתיק לא תהיה חשופה להתפתחות של זיהום פטרייתי באותו המקום.

 

מה המשמעות של החמרה בסימפטומים לאחר תחילת טיפול בקנדידה?

ישנן שתי אפשרויות במצב של החמרה:

1. הטיפול חלש מדיי - הטיפול שהמטופל קיבל לא מתאים לרמת הזיהום הפטרייתי שנמצאה אצלו (דוגמא לטיפול חלש בשאלה הבאה).

2. הטיפול חזק מדיי - יש תופעה שנקראית  Hexheimer syndrom. התופעה הזאת מתרחשת בגלל השחרור המוגבר של טוקסינים כאשר הפטרייה מושמדת. ישנם מטופלים שלא יכולים לעמוד בעומס הטוקסינים הזה ולכן הסימפטומים מחמירים. אם כבר לפני הטיפול רמת הטוקסינים אצל המטופל הייתה גבוהה, תהיה החמרה בסימפטומים בעקבות העומס של הרעלנים. אצל מטופלים כאלו, לפני שמתחילים בעבודה להשמדת הפטרייה, צריך להתחיל את הטיפול בתקופה של דה-טוקסיפיקציה. אצל כל מטופל צריך לדעת לזהות את רמת הרעילות הקיימת בגוף על מנת לבנות נכון את השלבים בטיפול.

 

האם ניתן לטפל בקנדידה בעזרת התאמת תפריט אנטי פטרייתי ותוספים בלבד?

לא. פנו אלינו מטופלים שקיבלו ממרפאים דיאטה אנטי פטרייתית, פרוביוטיקה ומס' תוספים כמו מינרלים וויטמינים בשביל לטפל בזיהום הפטרייתי שממנו סבלו, ומצבם החמיר. הגישה הזאת בעייתית מכיוון שהיא מביאה לעיתים להחמרת הסימפטומים. הקנדידה עלולה להתחזק כאשר "מרעיבים" אותה ולהכנס יותר עמוק לרקמות הגוף בחיפוש אחר גלוקוז. המצב הזה קורה כאשר אין בטיפול תכשיר שישמיד את הפטרייה. צריך התאמה מדוייקת של תכשירים אנטי פטרייתיים לרמת הזיהום הפטרייתי ולסימפטומים הנלווים לאותו מקרה. הטיפול בזיהום פטרייתי דורש הכשרה מקצועית, הבנה אמיתית ונסיון. טעות בהבנה מביאה איתה השלכות לא נעימות למטופל.

 

לאחר כמה זמן אמורים לראות שיפור בסימפטומים?

אם בנינו טיפול מתאים על בסיס של אבחון מדויק, לאחר שבועיים המטופל כבר ירגיש בשיפור קל בסימפטומים. זאת עבורנו האינדיקציה לכך שזאת הדרך הנכונה. אם אחרי חודש עדיין אין שיפור משמעותי בסימפטומים, זהו סימן בשבילנו שהטיפול שנתנו לא מתאים.  

 

מה ההבדל בין IBS לבין זיהום פטרייתי?

מעי רגיז (irritable bowel syndrom)  יכול להקרא גם  irritable person syndrom - IPS. אנשים עם טבע רגיש ונטייה למתחים, פחדים, לחצים וחרדות יכולים לפתח גם מעיים רגישיים עם הנטייה לספזם, בטן נפוחה, כאבים ויציאות לא סדירות. אצל אנשים אלו ה-IBS הוא על רקע פסיכוסומטי. כשלא מצליחים לזהות את שורש הבעיה המושג IBS הופך למילה נרדפת ל"מקור הסבל שלך לא ידוע". אחוז גבוה של חולי IBS פשוט סובלים מזיהום פטרייתי שלא אובחן. הסימפטומים של IBS זהים לסימפטומים של זיהום פטרייתי, ולכן כשמתעורר חשד ל-IBS כדאי לבדוק האם מדובר בקנדידה. סיבות נוספות לסימפטומים שדומים ל-IBS: טפילים, תולעים, אלרגיות, אי סבילות, תרופות ודלקות קלות במעיים.

 

מתי אפשר לסיים את הטיפול בקנדידה?

ברגע שבדיקת הצואה החוזרת לאחר הטיפול מראה תוצאה שלילית.

 

מה עושים במקרה שהקנדידה כל הזמן חוזרת?

יש כמה סיבות לחזרת הקנדידה:

1. הטיפול הופסק מוקדם מדיי. הסימפטומים נעלמים הרבה לפני שהפטריה מושמדת לגמרי. כאשר מפסיקים את הטיפול על סמך היעלמות הסימפטומים בלבד ללא בדיקת צואה חוזרת, יש סיכוי שהפטריה לא הושמדה והיא יכולה להתרבות בחזרה. הזמן לסיים טיפול הוא רק כאשר בדיקת הצואה יוצאת שלילית.

2. המטופל חוזר לאותם ההרגלים שהביאו לו את הזיהום הפטרייתי כמו: צריכת סוכר מופרזת, לקיחת אנטיביוטיקה ללא תזונה מתאימה, סטרס וכו'.

3. הדבקה חיצונית - יכולה להיות הדבקה בין בני זוג.  

 

איזו הכשרה דרושה כדי לטפל במקרים של זיהום פטרייתי?

כל מטפל טיבעי שיש לו רקע נרחב בגוף האדם, תזונה, צמחי מרפא, שיטות אבחון ודה-טוקסיפיקציה, יש לו את הבסיס ללמוד את הנושא הרחב של אבחון וטיפול בזיהום הפטרייתי. כדי לטפל בקנדידה דרוש ידע מקצועי ומקיף על מנת לעזור ולא לגרום לנזק למטופל. באחריות כל מטפל טיבעי שמעוניין לטפל בקנדידה לעבור הכשרה מתאימה בנושא. היום יש המון מידע נגיש על הזיהום הפטרייתי, אך חלק גדול מן המידע הוא לא מקצועי וחשוב לבחון אותו.

 

בכל שאלה נוספת לגבי האבחון והטיפול בקנדידה אתם מוזמנים לפנות אלינו.

 

 

 

 

אל תהסס/י - לחץ/י כאן להזמנה מיידית של ערכת בדיקת קנדידה אישית בדואר   

קנדידה https://1818.co.il/