קנדידה

האתר הישראלי לקנדידה

04-8623901

דניאלה שפי
מומחית לרפואה טבעית
ואבחון וטיפול בקנדידה

להזמנת תור לדניאלה

אבחון הקנדידה באמצעות כלים אלטרנטיביים

עדכונים בנושא הקנדידה

הרשמו לקבלת עדכונים, מחקרים, סקרים, מאמרים וכל העדכונים שמגיעים אלינו מכל העולם בנושא הקנדידה ישירות לאי מייל שלכם

האם את/ה מטפל/ת מוסמכ/ת?

שיטות איבחון שונות שמעלות חשד לזיהום פטרייתי (קנדידה) 

 

אנו מוצפים ע"י הציבור הרחב עם שאלות חוזרות ונשנות לגבי שיטות שונות הקיימות בשוק לאיבחון של קנדידה ודעתינו עליהן. אנחנו בטוחים שרובם של המטפלים עושים את עבודתם נאמנה ובאמונה. בהקשר לשיטות האיבחון השונות אנו מתיחסים כאן לעובדות בלבד. 

 

תשאול

היתרון של התשאול שהוא הרבה יותר גמיש מכל בדיקה סטנדרטית ודרך שאלות מכוונות אפשר להגיע לתוצאות ותובנות לפעמים מפתיעות. הקושי לאבחן קנדידה דרך תשאול זה בעיקר בגלל שהסימפטומים של זיהום פטרייתי מאוד דומים לסימפטומים של בעיות אחרות כמו: היפוגליקמיה, היפותירואיד, אלרגיות, רגישויות למזונות, בעיות פסיכוסומטיות, מחלת הנשיקה וכו'. תשאול יכול להצביע על חשד להימצאות של קנדידה, אבל חשד בלבד לא מצדיק טיפול אנטי פטרייתי עם תרופות ודיאטה.  

 

בדיקות דם ביתיות לאבחון קנדידה

  • בדיקת הדם לא בודקת הימצאות של קנדידה אלא בודקת רק אם יש נוגדי קנדידה מסוג IGG לארבעה סוגים של קנדידה: אלביקנס, גלברטה, טרופיקליס ופרפסילוזיס. ישנם יותר מ-20 סוגים של קנדידה שהם פתוגנים (מעוררי מחלה) ולכן תוצאה שלילית בבדיקה זו לא אומרת שאין זיהום פטרייתי. תוצאה שלילית אומרת לנו שאין את הנוגדנים לאותם ארבעה זנים שנבדקו. אם יש למטופל קנדידה מזן אחר, לא נראה את זה בבדיקת הדם.
  • הסיבה העיקרית לזיהום כרוני זה חוסר היכולת של המערכת החיסונית לייצר נוגדנים ובכך להתגבר על הזיהום. כידוע ביכולתה של הפטרייה לייצר סוג של מיקו-טוקסינים שמונעים ממערכת החיסון לזהות את הזיהום ובכך למנוע ממנה לייצר נוגדנים לפטרייה. מכאן משתמע שלא תמיד יהיה ייצור של נוגדנים נגד הזיהום, ושוב לא נראה את זה בבדיקות הדם.
  • הימצאות של נוגדן IGG בדם יכול להצביע על הימצאות של פטריות, בלי לתת מענה על מיקום הפטרייה בגוף. בנוסף, הימצאות הנוגדן בדם יכולה להצביע שהיה מגע כלשהו עם פטריות בעבר, אבל יכול להיות שאותן פטריות כבר לא קיימות.
  • עפ"י היצרן  לא ניתן לדעת דרך הבדיקה את רמת הזיהום אלא רק אם יש או אין עלית נוגדנים מארבעת הסוגים הנזכרים למעלה. היצרן אומר שדרך עלית הנוגדנים אין אפשרות לקבוע את רמת הזיהום. קביעת רמת הזיהום חשובה מאד כי בהתאם לרמה גם אופן הטיפול וזה גם נותן לנו אפשרות לדעת האם הטיפול בסופו של דבר יעיל.   

בדיקת רוק

לגבי בדיקות הרוק לאבחון קנדידה (הבדיקה נעשית ע"י יריקה לכוס מים), שאלנו את ד"ר קולמן (מומחה לאבחון פטריות מגרמניה) מה הוא חושב על השיטה. הוא ענה בחיוך אם הוא באמת חייב להתייחס לזה...

 

אירידיולוגיה

האירידיולוגיה היא שיטת איבחון מרתקת והאבחון בקשתית העין בהחלט יכול להראות על חשד להימצאות קנדידה, אך אינו יכול לקבוע בודאות שקיים זיהום, מהו הזן של הקנדידה ובאיזו דרגה הזיהום. כאשר רואים סימן בקשתית העין שמצביע על הימצאות קנדידה, כמעט בלתי אפשרי לקבוע האם הזיהום היה בעבר או שקיים גם עכשיו, ולכן אם מתעורר חשד בעקבות הבדיקה, כדאי לאמת או לשלול אותו.

 

מכשירים שעובדים על עקרון של תדרים אלקטרו-מגנטים ובעזרת אלקטרודות

אלו מכשירים משוכללים ביותר היכולים בהחלט להצביע על חשד להימצאות זיהום פטרייתי, אך אינם יכולים לקבוע את דרגת הזיהום ומקומו המדויק. לעיתים קרובות המכשירים עדיין מגיבים ומזהים תדרים של זיהומים בעבר. אלו תדרים שנקלטו ונשארים בנוזל הבין תאי לשנים רבות. הם עלולים לגרום להפרעות שונות בתהליכים הביו-פיזקליים של הגוף. מומחיות המכשירים היא לגלות ולנטרל את אותם תדרים אבל לא כל זיהוי של אותם תדרים זה באמת זיהום פטרייתי המצריך טיפול תרופתי. גם המצאות של מיקו-טוקסינים באיברים ובמערכות השונות שהמכשיר מזהה זה עדיין לא אומר שבאותו איבר באמת נמצאת גם הפטרייה. זה מתפרש לפעמים בצורה מוטעית בתור זיהום פטרייתי (שכמובן לא קיים באותם האיברים) במוח, בלבלב ,בכבד וכו.