קנדידה

האתר הישראלי לקנדידה

04-8623901

דניאלה שפי
מומחית לרפואה טבעית
ואבחון וטיפול בקנדידה

להזמנת תור לדניאלה

קנדידה ונשים-בדיקה ואבחון

עדכונים בנושא הקנדידה

הרשמו לקבלת עדכונים, מחקרים, סקרים, מאמרים וכל העדכונים שמגיעים אלינו מכל העולם בנושא הקנדידה ישירות לאי מייל שלכם

האם את/ה מטפל/ת מוסמכ/ת?

 

 


כאן אני רוצה להעביר לכן מהידע ומהנסיון העשיר שרכשתי בנושא קנדידה

דרך העבודה היום יומית עם מאות מטופלות עם בעיות נשיות נפוצות,

בעיות שהרבה מאיתנו מכירות ואולי עדיין מחפשות תשובה

(למידע נוסף על דניאלה שפי, נטורופתית).

 

  

זיהום פטרייתי כרוני בנרתיק האשה


הסימנים לזיהום  פטרייתי כרוני של פטריה בנרתיק הם תופעות לוואי כגון הפרשות,

גרד, צריבה, ריח לא נעים, דלקות כרוניות, נפיחות, אודם ולעיתים כאבים בזמן
מגע מיני. לעיתים לאחר קיום יחסי מין התופעות מחמירות.
לפעמים נראה את כל הסימפטומים ולפעמים יופיעו רק חלק מהם. יכול להיות שאובחנת ע"י הרופא

כסובלת מוסטיבוליטיס. הרבה פעמים משמעות הוסטיבוליטיס היא זיהום פטרייתי שלא אובחן. זאת אומרת - יש תקווה.

 

בדרך כלל התהליך הקלאסי נראה כך:

הפטריות מתפרצות, את הולכת לרופא, מקבלת טיפול, הבעיה נעלמת לשמחתך ולאחר זמן מה היא שוב חוזרת לצערך ואת מוצאת את עצמך שוב אצל הרופא. מצב זה יכול לגרום מעבר לאי הנוחות הכללית גם למתחים בחיי הזוגיות ומעגל קסמים של תיסכול וחוסר אונים. המצב הופך להיות כרוני ועלול להמשך לאורך שנים.

מוכר?

יכול גם להיות שיש לך עוד כמה הפרעות שאת כבר בכלל לא מזכירה כי למדת לחיות איתן בלית ברירה, כמו בטן נפוחה, בעיות עיכול, עייפות, חולשה, אולי משיכה חזקה למתוק ודברי מאפה, ופה ושם גם כאב ראש. לנשירת השיער כבר התרגלת ואת מרגישה אולי גם חוסר שקט פנימי לא מוגדר.

מה קורה פה???

התשובה היא שסביר להניח שאת לא רק סובלת מזיהום פטרייתי בנרתיק אלא גם ובעיקר במעיים, ואז כמובן כל ההפרעות שלך מקבלות משמעות אחרת. ואכן אצל רוב הנשים שסבלו מזיהום כרוני בנרתיק ונבדקו אצלנו במעבדה לקנדידה שהייתה לנו, נמצאה קנדידה בנרתיק וגם במעיים. רק במקרים בודדים היה הזיהום הפטרייתי בנרתיק בלבד (בעקבות הדבקה חיצונית).

מה זה אומר?

שורש הבעיה לא אובחן ולא טופל. הטיפול הסימפטומטי בנרתיק עזר לזמן קצר אך הפטריה שוב חזרה.

למה?

המקור לפטריה הוא במעיים ולכן גם הבטן נפוחה. הפטריה ככל השמרים "חיה" על סוכרים ופחמימות וזאת הסיבה גם לכמיהה למתוק ולדברי מאפה. אותה פטריה מפרישה קנדי טוקסינים שהם סוג רעלנים שמעמיסים על הכבד. זאת הסיבה גם לעייפות עם העיגולים השחורים מתחת לעיניים. הקנדי טוקסינים גורמים למספר רב של תופעות בכל מערכות הגוף ולכן היום כבר ניתן למצוא מחקרים רבים בנושא. פתאום ה"לא הגיוני" הופך להיות הגיוני.

מאות מקרים דומים היו אצלי בקליניקה ולעיתים קרובות, מבט אחד על האישה ועל תוצאות המעבדה הספיקו בשביל להגיד לה בדיוק ממה היא סובלת ולמה היא באה. כמובן שהאישה מאוד מופתעת מאיפה אני יודעת את כל זה, אבל זה לא הוקוס פוקוס ולא מיסטיקה. אם רואים כל כך הרבה מקרים שחוזרים על עצמם, זה פשוט מאוד.

 

בדיקה ואבחון לקנדידה:

תנאי הכרחי לטיפול מוצלח הוא האבחון הנכון. אסור לנחש!

כדי לזהות זיהום פטרייתי נדרשת מיומנות גבוהה. בבדיקה הנערכת במרפאה דרך הרופא על סמך מראה וריח בלבד ואפילו בדיקה מיקרוסקופית עלולה להביא לאבחון שגוי. פרופ' סובול מומחה בעל שם עולמי למחלות זיהומיות בנרתיק, טוען שלמעלה מ-50% מהבדיקות מהסוג הזה שעורכים הרופאים הן שגויות ובהתאם לזאת 50% מהנשים מקבלות טיפול לא מתאים.

 

חשוב לדעת שהתרופות הנפוצות ביותר שגיניקולוגים נותנים במקרים של זיהום פטרייתי וגינלי, הן טריקאן, דיפלוקאן ופלוקנול, עם החומר הפעיל פלוקונזול. קנדידה גלברטה וקנדידה קרוסיי (זנים של קנדידה) עמידות לחומר הזה. זאת אחת הסיבות למה טיפולים לפעמים נכשלים. אז לפני שהגניקולוג כותב את המרשם לתרופה, התנאי ההכרחי ביותר לטיפול יעיל זה הגדרה מדוייקת של זן הקנדידה. עצה: תתעקשי על קבלת משטח ועל הגדרת הזן.


טיפול סימפטומטי בנרתיק באמצעות נרות יכול לעזור לפעמים באופן זמני, אבל כל עוד שאת לא שומרת גם על דיאטה אנטי פטרייתית ואת לא לוקחת משהו לשיקום פלורת המעיים ותרופה אנטי פטרייתית למעיים את נדבקת שוב ושוב דרך פי הטבעת.

 

הצעד הראשון הוא בדיקה מעמיקה לקנדידה שתתן לך את האבחון המדוייק.

הצעד השני הוא טיפול אצל נטורופת שעבר התמחות מקצועית באבחון ובטיפול האנטי פטרייתי, ומתייחס למכלול כל הסימפטומים ומשלבם בטיפול שלם אחד.

 

הטיפול נמשך בממוצע כשלושה חודשים ובעזרת השם בדרך הזאת את לא רק תתרפאי מהפטריה בנרתיק אלא גם תרגישי כוחות ואנרגיות מחודשים, הבטן תהיה שטוחה יותר, את תראי טוב יותר ותרגישי שחזרת סוף סוף לעצמך.

 

הערה: תינוקות שנולדים לאימהות שבזמן הלידה סבלו מזיהום פטרייתי בנרתיק עלולים להדבק בלידה ולפתח בשבועות ובחודשים הראשונים לחייהם סימפטומים כגון: חוסר יכולת לעכל מזון או אפילו חלב אם, כאב בטן וגאזים בעיות עור אף אוזן ודרכי נשימה. קיראי עוד על ילדים וקנדידה.

 

למטופלות שלנו פיתחנו גם נרות טבעיים שעזרו גם במקרים "אבודים".

 

ל' בת 33 הגיעה אליי לאחר שסבלה במשך שנים מזיהום פטרייתי בנרתיק. היא סיפרה שאין תרופה שהיא לא ניסתה - כדורים, נרות, משחות. לפעמים זה עזר ולפעמים לא, אבל תמיד הזיהום הפטרייתי חזר. הרופא אמר לה שכנראה אין מה לעשות ושתלמד לחיות עם זה, כי להרבה נשים יש פטריות בנרתיק. במקרה היא שמעה עלינו מחברה עם אותה הבעיה שהטיפול אצלנו עזר לה. "את התחנה האחרונה שלי" היא אמרה לי.  שאלתי אותה האם היא סובלת גם מבטן נפוחה, משיכה למתוק, עייפות וחולשה ומצב רוח לא הכי טוב. היא ענתה לי בהתפעלות "מאיפה את מכירה אותי כל כך טוב? אני בחיים לא הייתי מקשרת את זה לפטריה שממנה אני סובלת". זה לא הפתיע אותי בכלל. נמצא זיהום ברמה גבוהה בנרתיק וגם במעיים. היא קיבלה טיפול אנטי פטרייתי נגד הקנדידה במעיים, אבל גם טיפול מקומי לנרתיק. שאלתי אותה האם גם בעלה קיבל טיפול בעבר והיא אמרה שלא.  נתתי גם לבעלה טיפול מקומי בשביל למנוע את אפקט הפינג פונג. כבר לאחר חודש היא דיווחה שאין לה יותר הפרשות וגירודים, היא ירדה במשקל ומרגישה הרבה יותר טוב. גם השלום בית השתפר מאוד.

 

מאות מקרים דומים היו אצלי בקליניקה.  ליצירת קשר עם דניאלה שפי

 

פמינה קנדידן ונרות טבעיים להזמנה לחצי עכשיו או חייגי 04-8623901

 

 

 

דלקות חוזרות ונשנות בדרכי השתן


התמונה הקלאסית: צריבה, כאבים בזמן מתן שתן לפעמים יותר לפעמים פחות, דלקות חוזרות, חולשה כללית והרבה ייאוש.

 

התרבית יוצאת נקיה - אין חיידקים

אבל יש רגישות, יש צריבה ,יש דלקות.

יכול להיות שזה פסיכולוגי? בוודאי שלא!

 

במקרים כאלו שפנו אלי הופתעתי לראות שהגורם לאותן דלקות חוזרות ונשנות זה באמת לא חיידק אלא פטריית שמר בשם קנדידה.

 

טיפול אנטיביוטי לא יעזור ולהיפך, אבל טיפול אנטי פטרייתי  יכול להביא את ה"ישועה".

מטופלת אחת סבלה במשך שנים רבות מדלקת בדרכי השתן וקיבלה 7 שנים רצוף יום יום אנטיביוטיקה למניעת דלקת חריפה יותר, מצבה היה קשה ובנוסף לדלקת היו לה גם סימנים קלאסיים נוספים כגון עייפות כרונית, חולשה, בטן נפוחה, מצבי רוח משתנים עד לדיכאון, נשירת שיער וקושי לתפקד בחיי היום יום. בדקנו ומצאנו קנדידה. היום היא ברוך השם ללא אנטיביוטיקה וללא הדלקת והיא לא המקרה היחיד. 

 

בעיות פוריות

 

"עשינו את כל הבדיקות. איפה עוד לא היינו ומה עוד לא ניסינו וכל הבדיקות יצאו תקינות ובכל זאת כבר שנים אני לא נכנסת להריון".

משפט זה שמעתי פעמים רבות מנשים מיואשות.

זה עדיין לא ידוע להרבה נשים אבל רמה גבוהה של קנדידה במעיים יכולה להיות גם הגורם לקושי להרות.

אני מדברת פה מנסיון ולא על סמך ידע תיאורטי ולא פעם ולא פעמיים קיבלתי שלושה חודשים אחרי הטיפול טלפון "אני בהריון".

עם עובדות קשה להתווכח ואלו הן העובדות.

לצערי בדיקת הקנדידה היא עדיין לא חלק מהבדיקות השיגרתיות לחוסר פוריות ולפעמים באות נשים רק אחרי בדיקה קשה כמו צילום רחם רק בשביל לגלות דרך בדיקת צואה פשוטה שהן סובלות בעצם מקנדידה.

אם יש לך עוד כמה סימנים קלאסיים שמצביעים על אפשרות של זיהום פטרייתי כדאי לך להיבדק. אגב, ניתקלתי גם במקרים של מטופלים גברים שאיכות הזרע שלהם השתפרה באופן משמעותי אחרי טיפול בקנדידה במעיים.

 

בודאי שלא תמיד הקנדידה היא הבעיה, אבל לפעמים כן וזוהי עוד אפשרות שאולי עוד לא בדקת.

 

המומחיות שלי היא לאו דווקא פוריות אבל בזיהומים פטרייתיים אני בהחלט מבינה. בזכות הטיפולים האנטי פטרייתיים אצל נשים עם בעיות פוריות במרפאה שלנו, כבר נולדו 15 תינוקות ומתוכם זוג תאומים.

 

מטופלת בת 40 הגיעה אליי למרפאה לאחר שהיא מנסה כבר כמה שנים להיכנס להיריון בשיתוף פעולה מלא עם הגיניקולוג שלה. בגיל 40 הגיניקולוג מסר לה שהיא צריכה להשלים עם העובדה שהיא לא יכולה להביא ילדים לעולם.  בניגוד להמלצה של הרופא שלה היא בכל זאת פנתה אליי. גם אני לא מצאתי סיבה בולטת לחוסר היכולת שלה להיכנס להריון מלבד דבר אחד - זיהום פטרייתי ברמה גבוהה במעיים. הרופא שלה המליץ לה להתעלם מתוצאת הבדיקה והוא אמר לה: "את באמת רוצה להאמין לצ'קרות ומנטרות האלה?" היא החליטה שכן. לאחר שלושה חודשים של טיפול אנטי פטרייתי בלבד ללא טיפולים נוספים לפוריות, היא מצאה את עצמה בהריון וילדה לאחר תשעה חודשים ילדה בריאה, אבל אני עדיין נשארתי "צ'קרות ומנטרות" בעיני הרופא שלה :-).

 

 

 קושי בהורדת משקל

 

את אומרת "אני לא מבינה, כל הזמן אני בדיאטות ואני מורידה בקושי קילו אחד אחרי דיאטה של שבוע "כסח". הכל חוזר מיד אחרי ארוחה טובה אחת. בנוסף לזה יש לי גם משיכה לפעמים בלתי נשלטת למתוק ואם זה לא שוקולד אז 5-6 כוסות קפה או תה עם שתי כפיות סוכר כל פעם או עוגות עוגיות או בכלל פסטה, לחם או בורקס. הבטן שלי נפוחה מאד שלפעמים חושבים שאני בהריון ובכלל אין לי כח ואחרי האוכל אני מתה ללכת לישון".

גם במקרה כזה אני ממליצה לבדוק האם יש לך זיהום פטרייתי במעיים.

קושי לרדת במשקל,  בטן נפוחה, פעם עצירות פעם כמעט שילשול ומשיכה למתוק כל אלו הם גם סימנים קלאסיים להמצאות של קנדידה במעיים. כל זמן שהפטריה מפריעה לתיפקוד תקין של מערכת העיכול, הדיאטות שלך ישארו גם המקור לתיסכולים שלך. ברגע שתפטרי מהזיהום הפטרייתי שלך תפטרי גם מעודף המשקל שלך.

 

הירידה במשקל היא תופעת לוואי של הטיפול בקנדידה ועד היום כל מטופלת במקביל לטיפול ירדה במשקל בדרך אגב.

השיא היה אצל מטופלת שירדה 17 ק"ג בחודשיים.

רק אל תנסי "להרעיב" את הפטריה  בדיאטה בלבד ללא תרופות אנטי פטרייתיות וללא טיפול לשיקום המעיים. היא עלולה להתחזק והמצב יחמיר. קיראי עוד על השמנה וקנדידה.

 

לקושי שלך להרזות יש אולי סיבה אמיתית ושמה קנדידה. סיבות רבות להשמנה, ולא תמיד הסיבה היא קנדידה. לא לנחש, ללכת לאבחן אצל המומחים. 

 

 חולשה, עייפות כרונית וחוסר אנרגיה

 

אני מניחה שבדקת כבר הכל, אבל עדיין לא מצאת תשובה מספקת שמסבירה את התחושות שלך.

"אין לי כח", "אני קמה בבוקר גמורה כאילו לא ישנתי" , "אני בקושי מתפקדת" , "פעם הייתי פצצת אנרגיה" , "היום אני בקושי זזה, זה לא אני" , "אני חוזרת הביתה ואין לי כח לעשות כלום". אלו חלק מהמשפטים שאני שומעת מהמטופלות שפנו אלי לעזרה למרות שכל הבדיקות השיגרתיות יצאו תקינות. הן נראות חיוורות עם עיגולים שחורים מתחת לעיניים ומקרינות כבדות וחוסר אונים.

 

"אם הכל בסדר למה אני מרגישה גמורה" באה השאלה, במקרים אלו החשד לקנדידה גבוה והעצה הטובה ביותר הייתה לערוך בדיקת קנדידה. באמת ברוב המקרים התברר שמאחורי כל התלונות האלו עומד זיהום פטרייתי.

 

הטיפול בקנדידה שכולל דיאטה אנטי פטרייתית, ניקויים, שיקום פלורת המעיים, תרופות אנטי פטריות וכו' היה בסופו של דבר הפתרון לבעיותיהן. לאחר הטיפול רוב המטופלות לא מוכנות לחזור לאורח החיים הקודם. הן מרגישות מלאות חיות ואנרגיה תחושה שאבדה להן לזמן רב. הן לא רק מרגישות הרבה יותר טוב הן גם נראות הרבה יותר טוב, יותר שמחות, יותר בריאות, יותר רזות ויותר זוהרות. הפתרון הוא לפעמים הרבה יותר פשוט ונגיש ממה שאנו חושבות. קיראי עוד על עייפות וקנדידה.

 

  

       יש לכם שאלות על אבחון קנדידה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

 

   רוצים להזמין בדיקת צואה מעבדתית עכשיו?      אין לי שום שאלות אני רוצה להזמין את הבדיקה עכשיו