קנדידה

האתר הישראלי לקנדידה

04-8623901

דניאלה שפי
מומחית לרפואה טבעית
ואבחון וטיפול בקנדידה

להזמנת תור לדניאלה

האמת על קנדידה

עדכונים בנושא הקנדידה

הרשמו לקבלת עדכונים, מחקרים, סקרים, מאמרים וכל העדכונים שמגיעים אלינו מכל העולם בנושא הקנדידה ישירות לאי מייל שלכם

האם את/ה מטפל/ת מוסמכ/ת?

 

כל האמת על קנדידה

אם לא הייתי יודעת דבר על קנדידה והייתי מקבלת את האינפורמציה מרופאים, מטפלים וחומר מדעי ופחות מדעי מהאינטרנט – מה הייתי חושבת? לא הייתי חושבת. הייתי מבולבלת. כל אחד אומר משהו אחר. כולם מומחים גדולים, מפיצים בביטחון גמור מידע על קנדידה מכאן ועד להודעה חדשה. לפעמים המידע נכון, לפעמים בערך, ולפעמים שטויות גמורות. לפעמים עם תואר ד"ר ולפעמים בלי. אילו דברים שמעתי שאומרים על קנדידה?
"אין דבר כזה "
"לכולם יש "
רק לנשים יש "
רק לחולי איידס יש "
קנדידה – זו המצאה של שרלטנים"
התופעה היא תוצאה של עודף שומנים בדם"
הקנדידה היא תוצאה של הצטברות מתכות כבדות בגוף"
ובכלל היא חלק טבעי מפלורת המעיים"
קנדידה זה קטלני"
 לא צריך להתייחס"
ואם זה עדיין לא מספיק, תעשייה שלמה צמחה על גבה של הקנדידה. קיימות בדיקות ושיטות שונות ומשונות לגלות את הקנדידה. ים של מטפלים שלא מהססים לטפל בקנדידה וכמובן אין סוף תכשירים שאמורים לפתור את הבעיה על בטוח אחת ולתמיד.
אם לא הייתי יודעת מה זה קנדידה, הייתי כנראה הולכת קודם לרופא קונבנציונלי. הייתי מסבירה לו על הבטן הנפוחה, על הגזים המציקים, על העייפות וחוסר האנרגיה ועל הטירוף למתוק ולכל מיני דברים אחרים שעשויים מבצק. הייתי מזכירה גם את מצב הרוח הירוד שלי, העיגולים השחורים מתחת לעיניים, והקושי לרזות למרות הדיאטות החריפות. הייתי מדווחת גם על נשירת השיער וכמובן גם על הגירודים שיש לי ועוד ועוד. הוא היה מקשיב לי, פחות או יותר עם סבלנות, ומהמבט שלו בלבד הייתי כבר מבינה מה הוא חושב עליי ועל הסימפטומים שלי. במקרה הטוב הוא ישלח אותי לעשות קולונוסקופיה. המצב תקין. לא מצדיק את הסימפטומים שלי.
 "אין גידולים, אין פוליפים, אין דלקת, מה את רוצה?"
אני מתביישת. באמת מה אני רוצה? רק בגלל שאני לא מרגישה טוב, אני צריכה לבייש את היכולת האבחונית של הרופא? הוא לא ראה שום דבר דרמטי, אז בטח אני אשמה. משהו נורא לא בסדר אתי, בראש כמובן.
מטופלים מתוסכלים סיפרו לי על תגובות כמו: "את מדמיינת, אין לך כלום." "את בדיכאון, לכי לפסיכיאטר". "וחוץ מלהיות חולה, מה את עושה?" "תגידי לי, אין לך בשביל מה לקום בבוקר?"
מה שלא כל כך ידוע, שהרופאים בזמן הבדיקות, כן רואים לפעמים נקודות לבנות, כן רואים במעיים שטחים מצופים בפטריות.
 "ו...??? מה אתם עושים עם המידע??" שאלתי את המנהל של המעבדה בבית חולים מוכר בחיפה. "שום דבר, יש לנו הוראה להתעלם ולא לדווח" הוא עונה לי. אהה... פשוט. רואים ולא אומרים. למה? ככה.


 

רוצים לראות איך אני מאבחנת קנדידה בBICOM? לחצו עכשיו


על דבר כזה לא חשוב לדווח? אני בעצמי ראיתי תמונות של אחד מהמטופלים שלי שסבל מצריבות וכאבים במעיים בנוסף לנפיחות ולגזים. בפירוש רואים שטח אדום, עם מושבות של פטריות. "מה הרופא אמר על הצילום?" "הוא אמר שאין לי כלום". "אז למה אתה סובל?" "הוא אמר שזה אולי פסיכולוגי."
הבנאדם הזה לא הלך לפסיכיאטר לבקש סמים שישפרו לו את "הפסיכולוגיה", הוא הגיע אלינו. עשה בדיקת צואה במעבדה שהייתה ברשותינו והתוצאה – זיהום פטרייתי בדרגה 4. 


מה קורה פה? אולי חשוב לדעת שמיקולוגיה (תורת הפטריות) היא לא נושא מרכזי בלימודים לתואר דוקטור. זה בעצם בכלל לא נושא. שומעים על זה כמה שעות בודדות ברפרוף. שומעים שלכולם יש ולא צריך להתייחס או שומעים שרק לחולי איידס יש. תלוי בפקולטה. האם זה מספיק בשביל להביע אחר כך דעה בתור רופא שמצפים ממנו לאובייקטיביות, מקצועיות, ידע ודייקנות?
 לא עליי להסביר את הפוליטיקה ואת השיקולים של המערכת הרפואית בארץ. עליי להפיץ את האמת. מה האמת על הקנדידה ואיך אני יודעת מהי האמת? אני הבאתי את נושא הקנדידה לארץ. ביחד עם דורון שפי השותף שלי. יחד הקמנו מעבדה לאבחון ולזיהוי של קנדידה. המעבדה היחידה שהתמחתה בזיהוי ובאבחון של קנדידה – פטרייה פתוגנית. הרחנו עשרות אלפי בדיקות מאז. טיפלנו באלפי אנשים, נשים וילדים עם קנדידה. מאיפה הידע שלי? מהניסיון. לא שמעתי, לא אמרו לי, ולא לימדו אותי. אני יודעת על מה אני מדברת מיד ראשונה מהעבודה בשטח. אני יודעת שהקנדידה קיימת ומזיקה. היא לא המצאה. לא של מרפאים טבעיים ובטח לא של אנשים אומללים שסובלים. הקנדידה היא פטריית שמר פתוגנית שמעוררת הפרעות בתפקודים שונים של הגוף. מי שטוען שלכולם יש קנדידה פשוט לא יודע על מה הוא מדבר. לא, היא לא שייכת לפלורת המעיים. כן, היא יכולה להיות שם כמו אורגניזמים פתוגניים אחרים. אבל היא לא צריכה להיות שם. פלורה תקינה ומעי בריא לא מכיל פטריות פתוגניות. העובדה היא שקצת פחות משליש מהנבדקים הם נקיים מפטריות. זוהי עובדה שבנאדם שהתגבר על הזיהום והבריא, אין לו מושבות של פטריות במעיים.  למה קנדידה לא שייכת לגוף? פשוט מאוד. היא מזיקה. המיקום לא משנה את העובדה שהיא גורמת לנזק. היא לא שייכת לא לציפורניים, לא ללשון, לא לאוזניים ולפה, או לעור, או לנרתיק, או לריאות, או לדרכי השתן וגם לא למעיים. למרות ההצעה הרפואית הגאונית "תלמדו לחיות עם זה", לא כדאי. כי החיים עם זיהום פטרייתי, הם חיים אומללים.
קנדידה היא אחת מתופעות הלוואי של האנטיביוטיקה. האנטיביוטיקה עצמה היא טוקסין של פטריות ועובשים. אנטיביוטיקה, הורגת, משמידה, ומפנה שטח לקנדידה שמתפשטת, משתלטת, מסבכת. קנדידה מייצרת מעל 100 מיקוטוקסינים שממשיכים את העבודה של האנטיביוטיקה, משמידים והורסים חיידקים חשובים ורצויים בריריות הגוף שלנו. בעיקר במעיים. אם מישהו עדיין לא מכיר, אצטילדהיד, אחד מהתוצרים של הקנדידה, הוא טוקסין רעיל ומסוכן לגוף האדם, שילך ויתחכם לו. ביטויים כמו "הקנדידה לא קיימת" או "לא מזיקה" הם ביטויים חסרי ידע ומשמעות. אפילו המדע חושב אחרת. נערכים מחקרים על גבי מחקרים על הרעלנים של הקנדידה.
http://www.mendeley.com/research/candida-species-fail-to-produce-the-immunosuppressive-secondary-metabolite-gliotoxin-in-vitro/
http://www.springer.com/life+sciences/microbiology/journal/12550
http://www.grc.org/programs.aspx?year=2011&program=mycotoxins
http://www.ars.usda.gov/research/docs.htm?docid=16816
http://www.mdpi.com/journal/toxins/special_issues/mycotoxins-toxins/
http://divinelytoxic.blogspot.com/p/types-of-mycotoxins.html
http://www.mendeley.com/research/situ-mycotoxin-production-candida-albicans-women-vaginitis/
http://www.tasmc.org.il/sites/en/Personnel/Pages/Ben-Ami-Ronen.aspx
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20431851
קנדידה היא שמר פתוגני, תוצאה של אורח החיים שלא מתאימים למבנה נתון וטיבעי של בני אדם. אותנו אפשר לרמות, את הגוף לא. מה שטוב לו, טוב לו. מה שרע לו, רע לו. פשוט מאוד. שהחיים או המוות בידיים של החיך, אנחנו עלולים לשלם מחיר כבד על כך.
לסיום, רק בגלל שהבעיה שלך, מתבטאת גם בבדיקות הדם, זה לא אומר שבאמת עכשיו יודעים מה לא בסדר איתך, ורק בגלל שלא מוצאים מה יש לך, זה לא אומר שאתה משוגע ומשהו באמת לא בסדר איתך. אם אין אבחון מדויק, אין טיפול.  בשביל לטפל נכון ויסודי, הכרחי לדעת את מיקום הפטריה, את הרמה ואת הזן. הרבה טיפולים ארוכים ויקרים נכשלו כי המטפל זיהה נכון שיש קנדידה אבל הוא לא נתן חשיבות לדרגה ולא ערך בדיקה. כמובן שדרגה חלשה, לא מצדיקה טיפול עוצמתי וארוך כמו דרגה גבוהה. דרגה גבוהה, דורשת תרופות חזקות ויעילות במיוחד ישר מההתחלה אם רוצים למנוע סיבוכים והחמרת המצב. אפשר להיפטר מפטריות? כן, אפשר. האם יש קיצורי דרך באבחון ובטיפול? לא, אין. צריך סבלנות, אבחון נכון, והדרכה מקצועית. כמובן בסיעתא דשמייא. עדיין אין תחליף לאמת, לידע ולניסיון.

דניאלה  שפי, מנהלת אתר קנדידה   https://1818.co.il

 

 

  

       יש לכם שאלות על אבחון קנדידה?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

 

   רוצים להזמין בדיקת צואה מעבדתית עכשיו?      אין לי שום שאלות אני רוצה להזמין את הבדיקה עכשיו