קנדידה

האתר הישראלי לקנדידה

04-8623901

דניאלה שפי
מומחית לרפואה טבעית
ואבחון וטיפול בקנדידה

להזמנת תור לדניאלה
קנדידה – מדבקת או לא?

הידבקות בקנדידה

תאריך:
כרגיל יש דעות לכאן ולכאן. לא מדבקת, כן מדבקת...מה אתם חושבים על אפשרות הידבקות של קנדידה? הייתם לובשים את הגרביים של מישהו שיש לו פטריות בציפורניים ? הייתם משתמשים באותה המגבת? הייתם מתנשקים עם מישהו עם פטרייה בפה?

קנדידה – מדבקת או לא?
כרגיל יש דעות לכאן ולכאן. לא מדבקת, כן מדבקת...מה אתם חושבים על אפשרות הידבקות של קנדידה?  הייתם לובשים את הגרביים של מישהו שיש לו פטריות בציפורניים ?  הייתם משתמשים באותה המגבת?  הייתם מתנשקים עם מישהו עם פטרייה בפה? 
ברור שלא. פטריות עלולות לדבק.
מתי הקנדידה מדבקת?
אם מדובר בזיהום פטרייתי פנימי בלבד ( כמו במעיים) אין דרך להדבק. כל עוד אין מגע עם הפרשות פנימיות , הפטרייה לא מדבקת.
אם מדובר בזיהום חיצוני כמו בציפורניים , לשון, עור  ונרתיק   האפשרות להידבק הרבה יותר גבוהה. במקרה ואחד מבני המשפחה סובל מקנדידה חיצונית , כדאי מאוד להיזהר לא להדביק את שאר המשפחה .  ללא זהירות, הקנדידה יכולה להתפשט ל" עסק משפחתי " .
קנדידה בפה יכולה לדבק דרך נשיקה. לא כדאי לקחת סיכון ולחכות שזה יעבור לבד , אלא לטפל  עם תרופה אנטי פטרייתית מתאימה לפה.     ברגע  שבדיקת הקנדידה ( משטח) מראה שכבר אין פטריות  , אז אפשר להתנשק שוב .   כמובן שרצוי להחליף את מברשת השיניים , גם היא מלאה פטריות ויכולה לשמר את הפטרייה בפה.
קנדידה בעור גם עלולה לדבק . לא כדאי להשתמש עם מגבות משותפות , לא כדאי ללבוש את אותם הבגדים , או לישון עם אותם כלי מיטה.
פטריות בציפורניים  גם מדבקות. אם יש לכם פטריות ברגליים ובציפורניים , תרחמו על הסביבה ואל תלכו יחפים בבריכה,  בחדר האמבטיה, ובכלל בבית.  הייתם מצפים אותו דבר מימשהו עם מחלה מדבקת , לא?
קנדידה בנרתיק  מדבקת. מאוד!!   זיהום ודלקת בנרתיק זו אחת הבעיות הנפוצות אצל נשים בדור שלנו.   אחד מדביק את השני והגברים עלולים להדבק בקנדידה מבלי שיבחינו בכך ולהעבירה הלאה. וזה בדיוק מה שקורה.
הגינקולוגים כבר אובדי עצות , אותה הבחורה / אישה מופיעה שוב ושוב עם הדבקה חדשה והתרופות כבר לא משפיעות עליה . ל"חיים המודרניים והחופשיים" יש מחיר. הבריאות.
אז אולי החיים המתירנים לא היו כל כך בריאים מלכתחילה?
ידוע שהג'קוזי מקום מאוד לא טוב לנשים עם נטייה להידבק .  מקום לח, חם ...זו חממה אידיאלית לגדל ולהעביר פטריות.  אני אישית מכירה כמה נשים שקבוע נדבקות בג'קוזי , ובכל זאת חוזרות שוב.
ברגע שאותה אישה תעבור טיפול לקנדידה ובעלה לא, סביר להניח שידביק אותה שוב.."’’PingPongEffect.לא כל רופא מודע לזה , ולא תמיד ממליץ על טיפול בשניהם.
מין אוראלי היא אחת הדרכים להידבק. אם הגבר סובל מפטריה בפה , סביר להניח שגם היא תדבק .אם היא סובלת מקנדידה בנרתיק סביר להניח שבן זוגה לא יהיה רק נשא הקנדידה בעור החיצוני , אלא יקבל גם פטריה בלשון ומשם הזיהום במעיים לא רחוק. עם כל ביס שלועס , הוא מעביר את הקנדידה למעיים שלו.
אם פלורת המעיים שלו לא תקינה , הזיהום עלול להתפשט.  ראיתי הרבה בחורים עם " מזכרת" שממרמרת להם את החיים  מאותה הבחורה .
 
טיפים:
1. חשוב מאוד להחליף את מברשת השינים פעם בחודש , כייון שאם קיימות פטריות בפה , גם מברשת השיניים מכילה פטריות.
2.לא מספיק לכבס את הכביסה 40 או 60 מעלות . רצוי להרתיח את המגבות והלבנים ב90 מעלות כדי להרוג את הפטרייה.
3. לא להכנס לג'קוזי.הוא חממה לפטריות !
4. לא ללכת יחפים בבריכה
5. לא להשתמש במגבת של משהו אחר, ובטח לא במברשת השיניים.
 
מי ידבק?
לא כולם נדבקים, כמו שלא כולם נדבקים בשפעת בקרבת אדם חולה .  קנדידה צריכה תנאים!
אם אין לקנדידה תנאים היא לא " נתפסת " .
אם לקנדידה יש תנאים , היא תפרח בשמחה בטוב לבב.
בריאות נכונה היא ההגנה הכי טובה  נגד מחלות .
 מי שמזלזל במתנת הבריאות שלו ואוכל ושותה לפי טעם וריח בלבד, ללא מודעות האם זה מזיק לו או לא - הוא יוצר במו ידיו את התנאים להתפשטות הקנדידה , ולעוד צרות נוספות לא עלינו ולא עליכם.
נדבקתם? הסתבכתם ולא יודעים איך להתפטר מהפטרייה? צרו קשר.
דניאלה שפי
מומחית לרפואה טבעית
 
 

עדכונים בנושא הקנדידה

הרשמו לקבלת עדכונים, מחקרים, סקרים, מאמרים וכל העדכונים שמגיעים אלינו מכל העולם בנושא הקנדידה ישירות לאי מייל שלכם

האם את/ה מטפל/ת מוסמכ/ת?