קנדידה

האתר הישראלי לקנדידה

04-8623901

דניאלה שפי
מומחית לרפואה טבעית
ואבחון וטיפול בקנדידה

להזמנת תור לדניאלה

קנדידה והנזק שהיא גורמת

תאריך:
חשוב מאוד לאבחן קנדידה ולטפל בה לפני גרימת הנזק. מדוע משייכים לקנדידה כל כך הרבה סימפטומים? אם לכולם יש , אז מה ההיסטריה? סך הכל פטריה, אפשר לחשוב...

בס"ד

מה הנזק שהקנדידה גורמת ?

חשוב מאוד לאבחן קנדידה ולטפל בה לפני גרימת הנזק. מדוע משייכים לקנדידה כל כך הרבה סימפטומים? אם לכולם יש , אז מה ההיסטריה?  סך הכל  פטריה, אפשר לחשוב...

בטח ראיתם פעם בצק תופח ומתנפח , האם שאלתם את עצמכם מה גורם לו לתפוח? נכון, אלו השמרים. אבל איך הם עושים את זה?

השמרים מעבדים את הסוכר שנותנים להם והתוצר לוואי מהתהליך הוא Co2   . גז שגורם לתפיחה .אותו הגז  נוצר גם בבטן דרך השילוב בין קנדידה וסוכר ונכנס משם לדם.

על פי מחקרים מדעיים – רמות גבוהות של  Co2  בדם משפיעות ישירות על תפקודי המוח וזרימת הדם .

התוצאה : טשטוש , עייפות, סחרחורת, בלבול, חוסר ריכוז, דפיקות לב, חרדות וכו.

באמת אלה הם חלק מהסמימפטומים שמטופלים מתלוננים עליהם, אך פה זה לא נגמר,  קנדידה+סוכר = אלכוהול.   אלכוהול = רעל.

כל שמר מייצר אלכוהול, גם הקנדידה. מי שסובל מצמיחה לא רגילה של קנדידה במעיים ואוכל מזון עשיר בסוכר או פחמימות פשוטות כמו- קמח לבן, יש לו מאפייה קטנה בבטן .

אז מהם התופעות והנזק מאלכוהול?

אלכוהול גורם להשמנה, בעיקר באיזור הבטן. מה עוד? אלכוהול משנה את קצב השינה והשינוי הזה גורם לעייפות  טוטאלית בהשכמה, אפילו אחרי שינה ארוכה. מה עוד?

פירוק  האלכוהול בגוף קורה דרך אנזים ששמו  Alcoholdehydrogenaze (ADH) .האנזים הזה הופך את האלכוהול לAcetyldehyd ,  חומר רעיל ביותר שמזיק לקרום של התאים.כל התהליך הזה יכול לגרום לכבד שומני גם לאנשים שלא שותים אלכוהול אלא סובלים "רק" מקנדידה.וכמובן לכאבי ראש,בחילות,טישטוש,דפיקות לב ותחושה של חום פנימי. גם הריכוז והיכולת ללמוד ולהגיב עלולות להחלש. האם הפתרון פה הוא ריטלין?

האלכוהול מוריד את האיזון של משק המיים בגוף, התוצאה: חוסר מיים, התייבשות  שגורמת לעייפות, כאבי ראש וכאבים בצוואר ובגב. רוצים עוד?

אני תוהה האם ההתמכרות הידועה של הסובלים  מקנדידה למתוק היא לא בעצם התמכרות לאלכוהול....כי כל פעם שאוכלים לחם, פסטה, פיצה, בורקס, עוגיות, שוקולד או שותים משקאות מתוקים רמת האלכוהול בדם עולה, התופעה בעצם מוכרת ונקראת "drinkless drunk" פוגעת בכבד ועלולה לגרום לעלייה של שומנים בדם, כולסטרול.

ועכשיו, אם זה עוד לא היה מספיק, יש עוד את הCanditoxins  הרעלנים  שהקנדידה מייצרת,למשל:

האוניברסיטה בTenesse/Memphis  חקרה כמה מאותם רעלנים של הקנדידה ומצאה שהרעלן מסוג.Zymosan  קשור מאד לדלקת אצל חולי פסוריאסיס,דרך אגב במחקר שנערך בטכניון מצאו שכל חולי פסוריאסיס סובלים מקנדידה. מעניין לא?

עוד רעלן בשם Arabinitol  מוכר גם כגורם להפרעות של המוח,מערכת העצבים והמערכת החיסונית.יש עוד כמה וכמה רעלנים שגורמים לבעיות זכרון,הפרעות הורמונליות ,עייפות ודיכאון.

נכון לעכשיו מדברים על הרבה יותר רעלנים, וכל רעלן עם השפעה שונה על מערכות הגוף.

פטריית קנדידה "קטנה" עם תופעות של "גדולה".  זיהום פטרייתי זה באמת תופעה מציקה לכל הגוף ואם לא מסתכלים על הגוף כיחידה שלמה אז בטח לא מבינים מה הקשר בין מצב רוח ירוד והעייפות הכרונית לריבוי קנדידה במעיים.

האמת היא שהכל קשור והכל משפיע על הכל.  הנטרופתיה מחברת בין כל החלקים בראייה הוליסטית ומטפלת לא רק בתוצאה הסופית (הסימפטום), אלא גם ובעיקר בגורם.  גם אם הוא במקום אחר לגמרי מהסימפטום.

מסיבה זו איבחון קנדידה מאד חשוב. לא מספיק לדעת שאולי באיזה שהוא מקום בגוף יש קנדידה, חייבים לדעת איפה בגוף זה נמצא ובאיזו רמה.

בדיקת קנדידה במעבדה מקצועית ומוסמכת בלבד תתן לכם את האיבחון המדוייק.

לא כדאי לגדל פטריות בבטן,כל זיהום הוא מוקד פנימי שמרעיל את כל הגוף.

זכרו: אם תדחו או תוותרו על האיבחון ועל הטיפול, אז לאט לאט רמת הזיהום תעלה והתסמינים

יתרבו .

לא כדאי "לשמור בבטן".תעשו משהו. עכשיו

דניאלה שפי, נטורופתית.

 

עדכונים בנושא הקנדידה

הרשמו לקבלת עדכונים, מחקרים, סקרים, מאמרים וכל העדכונים שמגיעים אלינו מכל העולם בנושא הקנדידה ישירות לאי מייל שלכם

האם את/ה מטפל/ת מוסמכ/ת?