קנדידה

האתר הישראלי לקנדידה

04-8623901

דניאלה שפי
מומחית לרפואה טבעית
ואבחון וטיפול בקנדידה

להזמנת תור לדניאלה

פורום קנדידה

עדכונים בנושא הקנדידה

הרשמו לקבלת עדכונים, מחקרים, סקרים, מאמרים וכל העדכונים שמגיעים אלינו מכל העולם בנושא הקנדידה ישירות לאי מייל שלכם

האם את/ה מטפל/ת מוסמכ/ת?
הודעה עם תוכן; לחץ להצגת ההודעה בדף נפרד  מה יותר מדוייק: בדיקת דם או צואה?ירון 23:50 01/12/12
קראתי באתר אחר כי בדיקת דם היא הבדיקה המדוייקת ביותר וכי בבדיקת צואה לאיתור קנדידה יהיו מצבים בהם לא ימצאו סימנים המעידים על קנדידה כי היא נדבקת לדפנות ולא תמצא בצואה עצמה.
תגובה עם תוכן; לחץ להצגת ההודעה בדף נפרד   בדיקת דם או בדיקת צואה?שליחת דוא"ל לכותב ההודעהענת טל 08:21 04/12/12
בדיקת הדם בודקת נוגדי קנדידה מסוג IGG לארבעה סוגים של קנדידה: אלביקנס, גלברטה, טרופיקליס ופרפסילוזיס. ישנם יותר מ-20 סוגים של קנדידה שהם פתוגנים (מעוררי מחלה) ולכן תוצאה שלילית בבדיקה זו לא אומרת שאין זיהום פטרייתי. תוצאה שלילית אומרת לנו שאין את הנוגדנים לאותם ארבעה זנים שנבדקו. אם יש למטופל קנדידה מזן אחר, לא נראה את זה בבדיקת הדם.

הסיבה העיקרית לזיהום כרוני זה חוסר היכולת של המערכת החיסונית לייצר נוגדנים ובכך להתגבר על הזיהום. כידוע ביכולתה של הפטרייה לייצר סוג של מיקו-טוקסינים שמונעים ממערכת החיסון לזהות את הזיהום ובכך למנוע ממנה לייצר נוגדנים לפטרייה. מכאן משתמע שלא תמיד יהיה ייצור של נוגדנים נגד הזיהום, ושוב לא נראה את זה בבדיקות הדם.

הימצאות של נוגדן IGG בדם יכול להצביע על הימצאות של פטריות, בלי לתת מענה על מיקום הפטרייה בגוף. בנוסף, הימצאות הנוגדן בדם יכולה להצביע שהיה מגע כלשהו עם פטריות בעבר, אבל יכול להיות שאותן פטריות כבר לא קיימות. לנשים בהיריון למשל, בודקים נוגדנים לאדמת. אם יש נוגדנים זה אומר שהאשה נחשפה לוירוס באיזשהו שלב בחייה. זה לא אומר שהיא חולה כרגע באדמת.

עפ"י היצרן לבדיקות הדם לקנדידה לא ניתן לדעת דרך הבדיקה את רמת הזיהום אלא רק אם יש או אין עלית נוגדנים מארבעת הסוגים הנזכרים למעלה. היצרן אומר שדרך עלית הנוגדנים אין אפשרות לקבוע את רמת הזיהום. קביעת רמת הזיהום חשובה מאד כי בהתאם לרמה, גם אופן הטיפול וזה גם נותן לנו אפשרות לדעת האם הטיפול בסופו של דבר יעיל.

מכיוון שהקנדידה מתיישבת קודם כל במעיים, הדרך הכי טובה לבדוק האםיש קנדידה או אין, היא לבדוק את מה שיוצא מהמעיים. נדיר (ואני מדגישה - נדיר) למצוא מצב שבו כל הקנדידה נדבקת למעיים ולא יוצאת לצואה. בדיקת הצואה לקנדידה משמשת רופאים ומטפלים באירופה ובארצות הברית כבר 20 שנה, היא מאוד מדויקת ואמינותה הוכחה.

ענת טל
נטורופתית (N.D)
http://www.1818.co.il/index2.php?id=87&lang=HEB