קנדידה

האתר הישראלי לקנדידה

04-8623901

דניאלה שפי
מומחית לרפואה טבעית
ואבחון וטיפול בקנדידה

להזמנת תור לדניאלה

פורום קנדידה

עדכונים בנושא הקנדידה

הרשמו לקבלת עדכונים, מחקרים, סקרים, מאמרים וכל העדכונים שמגיעים אלינו מכל העולם בנושא הקנדידה ישירות לאי מייל שלכם

האם את/ה מטפל/ת מוסמכ/ת?
הודעה עם תוכן; לחץ להצגת ההודעה בדף נפרד  אשמח לקבל עזרהנטלי 02:02 05/05/20
    תגובה
היי רציתי לדעת.
לפני שלושה ימים הבנתי שאני סובלת מהתפרצות של קנדידה בגוף.
ב3-4 חודשים האחרונים החלה לי פטרייה ואגינלית (הפרשות לבנות כאלה וריח רע זה לא מגרד או משהו) ניסיתי לטפל בה אצל רופאת נשים- חזרה.
פטרייה בלשון.. גרד באוזניים (שלאחרונה עבר אמנם)
ובעיקר עצירות וגזים ואי נוחות כללית באזור הקיבה.
עכשיו עברתי לפני 6 שנים ניתוח בריאטרי,ומאז אני סובלת מעצירות שרק מים פותרים,בנוסף גזים ונפיחות מעצבנת.
אז לא יודעת אם זה תופעות של הניתוח והאם גם בהעלמות הקנדידה אסבול מאותם תסמינים של גזים ועצירות?
ולאחרונה הגזים נעשו בלתי נסבלים לכן התחלתי יותר לקרוא ולהבין שכנראה מדובר בקנדידה. ביקשתי מהרופאת משפחה לעשות משטח לשון,נרתיק ובדיקה של פרזיטים בצואה. מחכה עדיין לתוצאות אבל אין לי ספק שזו קנדידה.
ובגלל שאני בן אדם שלא מסוגל לחכות חיפשתי המוןןן בפייסבוק ובאינטרנט מידע על התזונה ועל תוספים שמומלץ לקחת והתחלתי את התזונה בעצמי ללא ליווי מומחא. נטורופתית בחנות טבע המליצה לי לקחת פרביוטיקה ביו 55 וכמוסות קופטיסין-האם ידוע שעוזר?
. (עדיין לא התחלתי מחכה לתוצאות של המעבדה)
ומכיוון ואנחנו בתקופה בעייתית (גם מבחינה כספית)
יותא שאני קצת בלחץ לגבי התהליך בפאן הכספי כלל הטיפול הנטורופתי (לא כלכך מבינה בעלויות)
ובנוסף אני גם חוששת שהטיפול לא יצליח. קראתי המון תגובות של אנשים שטוענים שהתזונה להמתת הקנדידה לא נכונה. הרבה ממליצים רק על תזונה של פירות וירקות ועוד כל מיני. יש כאלה ששמן אורגנול עוזר להם ויש כאלה שרק מגנזיום ושום חי. בכל מקום כתוב משהו אחר וכל אחד טוען משהו מחר (כנ"ל למומחים בתחום) איך אדע שהטיפול יעבוד לי? האם אצטרך לעבור טיפולים ארוכים עד שאדע מה הכי טוב לי ומה הכי עוזר? הבנתי גם שצריך לבדוק אם אני רגישה למזונות מסויימים. בקיצור.. אני מרגישה מאוד חרדתית בעקבות זה.. האם אוכל לקבל מענה והרגעה מצדכם? אני באמת כבר לא יודעת למי להקשיב ומה נכון לי..רק רוצה לחיות חיים נורמטיבים..
תודה וסליחה על החפירה
תודה
תגובה עם תוכן; לחץ להצגת ההודעה בדף נפרד   ניתוח בריאטרי וקנדידה - תגובהרותם 16:34 14/05/20
שלום נטלי
התסמינים שתארת לשון, נרתיק ובטן הם תסמינים קלאסיים של קנדידה.כאשר יש הימצאות של פטריות בכמה מקומות בגוף (אולי גם ציפורניים ועור) זה מעיד שיש רגישות בגוף לפטריות. חוסר איזון מסוים.
ניתוחים בריאטרים הם אתגר למערכת העיכול. פלורת המעיים נפגעת ואז יש פחות הגנה על הריריות במערכת וכל פרזיט או חיידק יכול להתיישב שם בלי מפריע. כמו כן נפגעים מרכזי הספיגה וייצור האנזימים. כלומר יעילות העיכול נפגעת והאוכל לא מתעכל מהר כמו שצריך מה שגורם לתסיסה ולריבוי של צמיחת פטריות, טפילים וחיידקי SIBO.
לגבי התזונה לקנדידה - יש כל מיני גישות קיצוניות יותר ופחות. לדעתי יותר קל ללכת מהקל אל הכבד. לנסות תזונה כמו שלנו שהיא יחסית פשוטה ואם זה לא יעזור צריך להדק את החגורה....
התוספים שהומלצו פרביוטיקה ביו 55 וכמוסות קופטיסין-הם טובים ויחסית למחיר שלהם עובדים לא רע כדאי לשלב אותם עם האורגנול ועם שום. התוספים שלנו יותר חזקים ואפשר לקרוא עליהם ומה הם מכילים בקישור https://1818.co.il/index2.php?id=21&lang=HEB .
מגנזיום זה לא חומר אנטיפטרייתי לכל הידוע לי ואולי יכול לסייע במקרים מסוימים.....
אורך הטיפול היעיל בקנדידה בין 3-6 חודשים והיו לנו מקרים של טיפולים מהירים של חודשיים בתהליך אינטנסיבי מאד..
רגישות למזונות זה פרט חשוב בבנייית טיפול וכדאי לאבחן אותן ולהמנע מלאכול כל מאכל שיש אליו רגישות. אם אין אפשרות לבדוק ולדעת בוודאות אפשר להחמיר בתזונה ולהימנע לחלוטין ממוצרי חלב, גלוטן, שמרים, סוכר ולהגביל את החלבונים מן החי (לא חובה, לפחות בהתחלה).
מקווה ששפכתי קצת אור
רפואה שלמה
רותם רוזנברג ND